moshaverrkhob
moshaverrkhob

كدام يك اولويت دارند؟ ميل جنسي يا سكس؟
در اكثر مردان ليبيدو سائقي است كه آنها را به سمت سكس مي كشاند. آنها خواهان سكس هستند و اين نياز را برطرف مي كنند. اما مطالعات اخير نشان مي دهند زماني كه بسياري از زنان شايد اكثراً در آميزش جنسي قرار مي گيرند آنها احساس ميل جنسي كم رنگي مي كنند. بنابراين، براساس مطالعه رزماري باسون استاد روانپزشكي در دانشگاه كلمبيايي بريتانيايي وانكوور اگر آنها از سكس لذت ببرند سرانجام ميل جنسي را احساس مي كنند. به عبارتي ديگر در بسياري از زنان شايد اكثريت ميل جنسي علت سكس نيست،بلكه نتيجه سكس است. اين تفكر كه ميل جنسي در پي سكس مي آيد نقطه مقابل تصورات مرسوم از ليبيدو قرار مي گيرد. اما همچنين بينش باسون ديدگاهي را به دست مي دهد كه مي تواند هم به مردان و زنان براي درك بهتر يكديگر كمك كند و هم موجب لذت از رضايت جنسي بيشتري شود.
براي مطالعه بيشتر:
تفاوت بين رابطه جنسي و عشق در مردان

زنان واقعاًنياز به زمان بيشتري براي تحريك دارند.
بسياري از مكمل ها مدعي تقويت ليبيدوي زنان هستند و از زمان پيدايش داروي وياگرا، بازار شركت هاي داروسازي جهت ساختن داروهايي براي تحريك ميل جنسي در زنان داغ شده است. اما اگر باسون درست مي گويد و همه سكس درمان هايي كه با آنها گفتگو كرده ام با نظر باسون موافقند، بنابراين داروها و مكمل ها ممكن است به نوعي گاري شهوات را قبل از سوار شدن مهار كنند.
سؤال اين نيست كه چه چيزي ميل جنسي جنسي زنان را برمي انگيزد؟ بلكه سؤال واقعي آن است كه چه نوع معاشقه اي موجب حس آرامش، امنيت و اميد كافي در زنان براي لذت جنسي و نهايتاً تجربه ميل جنسي ممكن مي سازد؟ به سادگي پاسخ قابل فرض است. در دوازده مطالعه در زمينه سكس در طي چهل سال گذشته، زنان مي گويند آنها معاشقه فيزيكي سبك سرانه و پيش بيني نشده اي مطابق با پيام هاي سرتاسر بدن را ترجيح مي دهند كه سرانجام(پس از 35تا40دقيقه) منجر به لمس هاي تناسلي شود. شكايت شهواني بالاي زنان از اين نظر است كه مردان در سكس عجولانه عمل مي كنند و تمركز زيادي بر سينه ها و نواحي تناسلي زن دارند و همه مردان حتي قبل از لذت بردن زنان از سكس آن را به اتمام مي رسانند. با ديدن اين تفكر از نقطه نظر باسون اين موجب تجربه حس تمام عيار بودن و آزادي در مردان مي شود. تقليد از سبك حركات خشونت آميز مردانه در فيلم هاي كلاسيك پورن آنطور كه بايد به زنان فرصت برانگيختگي را كه واقعاً براي ايجاد حس آرامش و ارزشمندي آنان لازم است فراهم نمي كند چنانچه آنها بتوانند ميل جنسي را تجربه كنند.
لذا قابل توجه خانم ها، اگر شما همزمان با شروع ارتباط جنسي حس خنثي اي داريد وضعيت شما نرمال است. اگر برانگيخته شدن شما طول مي كشد شما نرمال هستيد. اگر شما خواهان بوسيدن زياد و نوازش شدن و ماساژ دادن قبل از مستقيم رفتن به سمت آميزش جنسي هستيد، خواسته شما نرمال است.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-ميل جنسي زنان پيش از شروع رابطه جنسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۲:۴۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

معمولا در ازدواج‌هاي دنياي امروز مدت كمي را به دوران نامزدي اختصاص خواهيم داد.

بيشتر خانواده ها مخصوصا خانواده طرف دختر اين ترجيح را مي دهند .

كه هرچه زودتر صيغه عقد دائم به جاري شدن برسد.سكس در دوران عقد

اهميت سكس در عقد
در هر صورت نكته پر اهميتي كه خانواده ها بايد به آن توجه داشته باشد.

اين مي باشد كه دوران عقد مربوط به دوران شناخت نمي باشد .

به دليل اينكه مرحله ي شناخت در زمان نامزدي بايد به سپري شدن برسد .

نه در زمان عقد و تا هنگامي كه اين مرحله تا حد مناسبي سپري نشده است.

نبايد صيغه عقد دائم به جاري شدن برسد.
به دليل اينكه به محض جاري شدن صيغه .
دو شخص زن و شوهر به حساب مي‌آيند.
و ديگر از شناخت گذشته است.
جاري شدن صيغه عقد
اگرچه بعد از جاري شدن صيغه عقد عرفا زن و شوهر شناخته مي شوند.

ولي نكته اي كه پر اهميت مي باشد اين مي باشد .سكس در دوران عقد

كه شخص بعضي از روابط و برخوردهاي خود را .

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-سكس در دوران عقد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۹:۵۴ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

واژينيسم چيست ؟
متاسفانه علي رغم وجود اين مشكل بصورت فراوان در زنان، آمار دقيقي از شايع بودن واژينيسم بين زوجهاي ايراني وجود ندارد. نداشتن آگاهي و فقر فرهنگي، داشتن تصورات اشتباه و حتي دخالت خانواده ها موجب مي شود بسياري از زوجهايي كه با اين مشكل مواجه هستند كه علي رغم ميل باطني يا به طلاق كشيده مي شوند و يا رابطه جنسي را رها مي كنند كه البته آنهم تبعات و نتايج خاص خود را دارد. به همين دليل در اين مقاله سعي مي كنيم به سوال واژينيسم چيست پاسخ دهيد.

بارها اتفاق افتاده است يك خانم مراجعه مي كند و مدعي مي شود شوهرش به علت ناتواني او از دخول او را به طلاق تهديد نموده و چند روز بيشتر زمان ندارد. يك زن ديگر كه ديرتر به فكر افتاده و ادعا مي كند 8 سال است ازدواج كرديم ولي هنوز رابطه جنسي نداريم. قيد رابطه جنسي را به علت درد كشيدن من زديم. اما حالا مي ترسم نكند شوهرم با زن ديگري باشد.

مشكل ديگر اين به اين صورت است كه برخي از اين خانمها شيوه هاي نادرستي را جهت درمان انتخاب مي نمايند. بعضي در پي طلسم و جادو ميروند، بعضي در پي برداشتن پرده بكارت با عمل جراحي مي افتند و … كه البته اكثر اين روشها ناصحيح و همراه با عود دوباره است. البته اين ناآگاهي از ضعف اطلاع رساني هاي مراكز بهداشتي و درماني هم مي باشد.

واژينيسم نامي است كه به اين بيماري زنانه مي دهند. يك اختلال رواني- جنسي كه بر روي توانايي جنسي زنان طي رابطه جنسي تاثير منفي مي گذارد.بيشتر زنان، واژينيسم را بصورت رفلكس و درد ناگهاني در زمان نزديكي، وصف مي كنند و درد ناشي از اين اتفاق، برقراري رابطه جنسي را غير ممكن مي كند. اين مشكل به دليل انقباض ناخودآگاه و غير ارادي عضله هاي كف لگن مي باشد.

درمان واژينيسم
حتي اگر با اين مشكل مواجه نيستيد نيز اين مقاله را بخوانيد. ممكن است شما بتوانيد زوجي را از اين مشكل برهانيد و يا حتي از طلاق عاطفي و قانوني پيشگيري كنيد. گر چه آمار رسمي از اين مشكل نداريم اما حداقل هر هفته يك زوج با اين مشكل مراجعه مي كنند و جاي خوشبختي است كه درمان روانشناختي (به خصوص با همراهي همسر) مثمر ثمرترين درمان در مقابل دارو، هيپنوتيزم، عمل جراحي و غيره مي باشد.

البته مناسب تر است چنين درماني به وسيله تيم متخصص متشكل از درمانگر (روانشناس متخصص در مشكلات جنسي) و متخصص زنان و زايمان صورت گيرد تا زوجها در بيان مشكلات خود راحت باشند. اگر مشكل خانم به صورت جسمي نباشد و متخصص زنان و زايمان هم اين مسأله را تاييد نمايد جلسات روان درماني شروع مي شود.

ابتدا به اشكال و علل عمده واژينيسم كه در طول اين چند سال با آن مواجه بوده ام مي پردازم و پس از آن راهكارهاي ابتدايي در خصوص هر مشكل را بررسي مي كنيم.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-واژينيسم چيست و روش درمان آن چگونه است؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۰۴:۰۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

انزال زودرس | درمان زودانزالي
معالجات پزشكي براي درمان زودانزالي شامل يك سري گزينه است. هرگونه بيماري جدي اوليه پزشكي ( مثل آنژين ) بايد درمان شود .براي اهداف بحث زير، مرد سالم در نظر گرفته مي شود و تنها مشكل او فرض مي شود كه زود انزالي است. علاوه بر اين مشكلات نعوظ نيز ( مثل اختلال درعملكرد نعوظ ) بايد درمان شود. بر اين اساس انتظار مي رود شيوه هاي گوناگون مي توانند كار آمد باشند و موفقيتي عالي به همراه داشته باشند . بنابراين، درمان اختلال عملكرد نعوظ به صورت گذرا مورد توجه قرار مي گيرد.
براي دستيابي به بهترين نتيجه و دستاورد ، شريك زن بايد بطور كامل در جلسات درمان و مشاوره حضور يابد. درمان دارويي ممكن است حاوي مهار كننده هاي باز جذب سروتونين و يا كرم هاي ضد حساسيت باشد.مراقبت هاي سر پايي مي توانند براي شرايط باليني مناسب باشند.

مطالب مرتبط:
تفاوت بين رابطه جنسي و عشق در مردان

اقدام به عمل جراحي
درماني با پيشنهاد عمل جراحي براي درمان زود انزالي وجود ندارد.
پيش از روش هاي غير جراحي كارآمد براي درمان اختلال در عملكرد نعوظ، امكان داشت بيماري كه مشكل زود انزالي داشت، مشكلش به اشتباه اختلال درعملكرد نعوظ تشخيص داده شود، كه امكان داشت مواردي را تحمل كند كه باعث مي شد به دليل تشخيص اوليه اشتباه، نتايج ناخوشايندي بدست بيايد. در اين سناريو بيمارمي تواند در رابطه جنسي درگير شود، چون فرو كردن آلت تناسلي نعوظ كافي را فراهم خواهد كرد، اما او هنوز هم تمايل داردكه ديرتر به اوج لذت جنسي برسد.
در حال حاضر ، ايمپلنت آلت تناسلي بسيار كم تر به كار مي رود و با استفاده از درمان هاي غير جراحي براي اختلال نعوظ، هرگونه آسيب دائمي ناشي از تشخيص اشتباه نارسايي نعوظ به جاي زود انزالي بعيد است.

درمان زود انزالي

مشاوره براي درمان زود انزالي
مشورت با يك در مانگر جنسي، روانشناس، يا روان پزشك مي تواند مفيد واقع شود؛ اگر پزشك يا اورولوژيست نتواند درمان موفقي را انجام دهد، يا زمان مورد نياز براي بررسي مسائل روان شناختي و پياده سازي روش هاي رفتاري مانند فشارخون را نداشته باشد. اگر مراقبت هاي اوليه پزشك يا اورولوژيست براي درمان زود انزالي نا آزموده و نامساعد باشد ، بزودي نياز به مراجعه به يك درمانگر جنسي، روان شناس يا روان پزشك آشكار خواهد شد.

بعضي از پزشكان درمان هاي دارويي را نسبت به درمان هاي رفتاري راحت تر اجرا مي كنند. بطوريكه در مورد يك عارضه پزشكي، بايد به بيمار تمام گزينه هاي كار آمد پزشكي ارائه داده شود و پزشك براي ارجاع هر گزينه اي كه در نظر گرفته شده، به حمايت هاي تخصص يافته تري نسبت به ديگر روش ها نياز دارد.

براي مرداني كه ممكن است به دليل انزال زود رس، دچار آزردگي هيجاني و ناراحتي است، بهتر است كه به يك متخصص بهداشت رواني مناسب ارجاع داده شوند. تشخيص و درمان عوامل مختلف روانشناختي كه بعضا به هنگام انزال زود رس آشكار مي شوند، فراتر از اين بحث هستند.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-مديريت و درمان زودانزالي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۳:۳۵:۳۵ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

كارهاي كودك را تاييد كنيم يا با او قاطع باشيم؟

«دست نزن عزيزم» كافيه ديگه! مگه به تو نمي‌گم اين كارو نكن! در ذهن تصور كنيد كه يكي از آن روزهاي وحشتناك است كه هرگونه ترفندهاي از طرف شما بي‌اثر مانده است و هر شيطنت و آتشي كه كودكتان دلش مي‌خواسته، سوزانده است.
يك روز وحشتناكي را تصور كنيد كه ترفندهايي كه به طور معمول موثر از آب در مي‌آمد، بي‌اثر مانده و كودك دلبندتان به اصطلاح هر آتشي دلش مي‌خواسته، سوزانده است و هر چقدر شما به او گفته‌ايد «بسه ديگه! مگه نمي‌گم نكن!» گوش‌هايش به صحبت‌هاي شما بدهكار نيست و توجهي نمي‌كند. بالاخره از كوره در مي‌رويد و مقداري صدايتان را بلندتر مي‌كنيد و كمي تندتر با او صحبت مي‌كنيد؛ ولي كجاست گوش شنوا؟ جالب است بدانيد از نگاه كودكتان، او توانسته به وسيله شيطنت‌هاي خودش، توجه شما را به سمت خودش جلب كرده و مطمئنا برايش مهم نيست كه اين جلب توجه از سمت شما مثبت باشد يا منفي.تاييد كودك
ممكن است برخي مواقع به خودتان بباليد كه چقدر خوب است كه خونسردي خودم را حفظ كردم و شايد گاهي داد و فرياد هم به ذهنتان نرسد و مواردي اينچنيني را از خودتان بروز ندهيد و فقط بگوييد «دست نزن عزيزم»، ولي دوباره هيچ گوش شنوايي از طرف كودكتان نيست كه به اين حرف‌ها توجه كند. پس در نهايت چه بايد كرد؟

وقتي كودك خطايي را مرتكب شد، با چه روشي با او حرف بزنيم؟
خوب است بدانيد براي اين‌كه كودك را به سمت رفتار درست و مناسب سوق دهيم، بايد اول برخورد درست و صحيح را با كودك ياد گرفت و از راه‌هاي خودش وارد شد. چون ندانستن و تجربه نداشتن در اين زمينه، ممكن است كار دست شما بدهد و رويه و روش رفتاري اشتباه شما باعث شود كه كودكتان پرخاش كند و گاهي اوقات با حركات عجيب و پرخاشگرانه، شما را ناراحت كند.
موقعي كه مي‌خواهيد با كودكتان حرف بزنيد، بايد به چگونگي و نوع صحبتتان فكر كنيد، چون كودكتان غالبا به حركات بدن، وضعيت، اضطراب، لحن و بلندي صدايتان، نگراني و خيلي مسائل اينچنيني دقت دارند كه ممكن است شما از آنها غافل بوده و زياد به اين مسائل دقت نكنيد.
موقع صحبت كردن با فرزندتان سعي كنيد نقش بازي كنيد، يعني همه اكثر چيزها را بزرگ جلوه دهيد و در موردشان اغراق كنيد. حدالامكان سعي كنيد با اعتماد به نفس با او حرف بزنيد. بعضي مواقع كه خواسته‌هاي شما با كودكتان با هم فرق دارد، خودتان را شخص سوم خطاب كنيد تا بتوانيد از يك جنگ تمام‌عيار جلوگيري كنيد. به طور مثال بگوييد «مامان مي‌خواد دستاتو بشوره».
اين موضوع را بدانيد و جدي بگيريد كه صحبت كردن با لحني قاطع به طرز عجيب و معجزه‌آسايي اثر دارد و موثر واقع مي‌شود. در بسياري از مواقع صداي آرام، قاطع و حركات مطمئنتان براي انتقال پيدا كردن پيام به فرزند شما كافي است، چون در اين صورت به آنها اين پيام را مي‌دهد كه در اين زمينه‌ها خط قرمزهايي وجو دارند كه او نمي‌تواند پايش را از آن‌ها جلوتر بگذارد. حتما در تمام مواقعي كه با كودكتان در حالت صحبت هستيد و يا با او بازي مي‌كنيد و حتي به او غذا مي‌دهيد، تمام خونسردي خودتان را حفظ كنيد و هرگز از كوره در نرويد، چون اين كار باعث مي‌شود كه به مرور زمان بر روي رفتار و عملكرد كودك تاثير منفي بگذاريد و او را نيز ترغيب به اين كار كنيد.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-كارهاي كودك را تاييد كنيم يا با او قاطع باشيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۰۱:۲۷ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

شناخت رشد جسمي كودك

براي شناخت وضعيت رشد جسمي كودك، معيارهاي مراحل رشد، هرگز اصول آماري قرار نمي‌گيرد. كودك ممكن است نسبت به تاريخ سني كه توسط آن مرحله معين نشده است، بسيار جوان يا بسيار مسن باشد. بنابراين بايد معيار سطح مرحله‌اي را پيدا كنيم تا بتوانيم درجه بلوغي را كه كودك واقعا به آن دست يافته، تشريح كنيم. از طريق معيارهايي كه براي هر دوره تعيين شده، تفاوت‌هاي فردي نمايان مي‌شود.

در فرآيند رشد هميشه سرعت مفهوم متغيري دارد، مثلا رشد در سن 5 سالگي كند شده و از سن 10 سالگي تغييرات ناشي از رشد نمايان خواهد شد. عمل رشد به طور دائمي از بدو تولد شروع مي‌شود و تغييراتي را ايجاد مي‌كند كه متاسفانه گاهي نسبت به اين تغييرات توجهي نمي‌شود كه اين بي‌توجهي تاثيرات سوئي بر روي فرزند در حال رشد مي‌گذارد، زيرا رشد علاوه بر تغييرات جسمي، تغييراتي در رفتار كودك نيز ايجاد مي‌كند كه به موازات فرايند رشد جسمي انجام مي‌گيرد. البته تغييرات حاصل از رشد جسمي از محيط پيرامون كودك نيز متاثر است. مثلا رشد كودكي كه در شمال كشور زندگي مي‌كند، با كودكي كه در جنوب كشور است، تفاوت خواهد داشت. با اين وجود مي‌توان گفت كه كودكان نواحي مختلف جامعه از لحاظ رشد و تغييرات فيزيكي و رواني قابل مقايسه هستند.

البته مراحل رشد، مختص دسته‌بندي كودكان نيست، بلكه وسيله‌اي است كه به ما امكان مي‌دهد رفتار كودكان را تعبير و تفسير كنيم. كودك بيش از ششصد عضله متمايز دارد كه او را كاملا در بر گرفته‌اند. اكثر اين عضلات (پي – ماهيچه) شديدا توسط جهت‌هاي قرينه و با دستگاه مفصلي و اهرمي قابل توجهي به اسكلت محكم شده‌اند. پيچيدگي سيستم عضلات ماهيچه‌اي از حد تصور فراتر است، زيرا كودك در حدود چهل ميليون تار ماهيچه‌اي دارد كه هر يك از اين تارها به نوبه خود از تعداد بي‌شماري رشته‌هاي نازك ميكروسكوپي ساخته شده است كه اين رشته‌ها نيز به نوبه خود به رشته‌هاي نازك عصبي متصل مي‌شوند كه مايعات مغزي انتشاردهنده تحريك عصبي آنها از يك سري سلول‌هاي عصبي كه در مغز و نخاع قرار دارند، حاصل مي‌شود.

بخش اعظم اين تشكيلات، در طول 10 سال اوليه زندگي ساخته مي‌شود و به شكل يك فرايند منظم انجام مي‌گيرد و بر اساس يك نظم دقيق ايجاد مي‌شود كه مراحل رشد را يادآوري مي‌كند. روند اين تشكيلات قبل از تولد شروع مي‌شود. كودك قبل از تولدش قادر است حركاتي انجام بدهد و وضعيت خود را تغيير بدهد (كل حركاتي را كه در طول دوره جنيني انجام مي‌شود، قابل ملاحظه است.)

كمي پس از تولد، نوزاد وضعيت‌هاي فعالي را كه چشم‌ها، سر، بازوها، پاها و بالا تنه وارد عمل مي‌كند، مي‌پذيرد؛ كه اين وضعيت كاملا منظم و هماهنگ است. اين كشف قابل ملاحظه، انضباط و هم‌آهنگي وضعيت چشم‌ها، سر و دست‌ها و بدن را ايجاب مي‌كند، حركت غير ارادي و نيروبخش گردن از دوران كودكي به عنوان منشأ ساده رشد در نظر گرفته مي‌شود.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-شناخت رشد جسمي كودك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۷:۱۶:۵۶ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

** براي كودكان بزرگترو نوجوانان، تفكر واقع گرايانه براي نوجوانان را ملاحظه كنيد.

به طور كلي كودكان نگران ، متفاوت از ديگر كودكان فكر ميكنند. براي مثال انها ميتوانند به راحتي 101 راه براي اشتباه انجام دادن كارها پيدا كنند. همچنين انها تمايل دارند تا دنيا را تهديد اميزترو خطرناكتر ببينند. اگر يك پدر يا مادر، دير به خانه بيايد، يك كودك مضطرب ممكن است فكر كند كه “مامان تصادف كرده!”. چيزي كه كودك شما به خودش ميگويد ” گفتگو با خود” ناميده ميشود. كودكان مضطرب تمايل به گفتگوبا خود منفي و مضطرب دارند. برخي مثالها شامل:

من در امتحان رد ميشوم.
چي ميشه اگه من نتونم اين كار رو انجام بدم.
هيچ چيزي به خوبي كار نميكنه.
آنها مرا دوست ندارند.
من احمقم.
من مريض ميشم و ميميرم.
اون سگ ميخاد منو گاز بگيره.
تشخيص گفتگو با خود براي كودكان مهم است ، زيرا افكار مضطرب منجر به احساس اضطراب ميشود كه باعث رفتار نارحت ميشود. براي مثال:

موقعيت= روز اول مدرسه

 

افكار مضطرب:

افكار:
وقتيكه من در مدرسه هستم يه اتفاق بد براي مادرم مي افتد!

 

احساسات :
ترس اضطراب نگراني

 

رفتار:
نرفتن به مدرسه

اوقات تلخي

گريه

روش ديگر

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-تفكر سالم براي كودكان كوچكتر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۵۲:۵۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

عدالت در مشاجره كودكان
مشاجره كودكان در سن هاي مختلف براي پدر و مادر غيرقابل تحمل است

كه گاهي اوقات از روي حسادت اتفاق مي افتد.

در مشاجره پسر كوچك معمولا به دنبال جلب توجه و لوس كردن خود نزد خانواده است

كه خانواده ها بايد مسائل عاطفي را بين آنها به طور برابر توجه كنند.

هيچ وقت آنها را به رقيب هم براي بروز دادن استعداد ها ندانند.

در مشاجره كودكان نبايد عجولانه تصميم رفت

و با خونسردي به قضاوت آنها پرداخت. به مستقل بودن آنها احترام بگذاريم

و قوانين اجتماعي و دفاع كردن از حق خود را به آنها آموزش دهيم.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-عدالت در مشاجره كودكان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۳۹:۴۷ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

دعوا بخشي از ارتباط است. اين به اين علت است كه دو فرد كاملا يكسان نيستند، شما ديدگاه يكساني نسبت به جهان نخواهيد داشت. به همين دليل است كه ما زوج هاي متفاوت زيادي ميبينيم و بر همين اساس هم تكنيك هاي مشاوره ازدواج متفاوتي وجود دارند.

مشاوره زوج ها، در صورتي كه دعواي بين زوجين به يك تهديد جدي براي رابطه تبديل مي شود، ابزار مهمي است. وجود دعواهاي گهگاه احتمالا در رابطه بلامانع است اما اگر اين دعوا كم كم به كل زمان رابطه تسري پيدا مي كنند، اين منبعي از استرس و ناخوشايندي خواهد بود.

اينكه در رابطه هميشه از دعوا پرهيز شود ، تقريبا غير ممكن است چرا كه دو فرد دقيقا مثل هم نيستند، بنابراين يادگيري اين كه چگونه با اين دعواها بايد مواجهه كرد، بخش جدايي ناپذير از يك رابطه سالم است.

ارتباطات عملكردي منجر به درك بهتري بين شما و فرد مقابلتان است و ادراك اين نكته ي كليدي براي رابطه و پيوند موفق لازم است. معرفي گونه هاي مختلف از مشاوره و درمان به شما كمك مي كند تا بدانيد كدام نوع از مشاوره ازدواج براي شما بهتر است.

۱٫ روش گاتمن

روش مشاوره زوجين گاتمن سابقه اي بيش از سه دهه پژوهش و تمرين در مجموعه هاي كلينيكي با بيش از ۳ هزار زوج مورد بررسي دارد. روش گاتمن از تكنيك هاي مشاوره زوجين براي افزايش احساس، نزديكي و احترام استفاده مي كند. اين تكنيك ها به شما كمك مي كنند تا زماني كه حس مي كنيد در يك تگنا قرار گرفته ايد، دعوا و مشاجره را حل كنيد.

شما و فرد مقابلتان ياد مي گيريد تا همديگر را درك كرده و بفهميد و در مورد مسائل و مشكلات با آرامش به بحث بپردازيد. روش گاتمن در مشاوره زوج ها، نشان مي دهد كه چگونه نقشه هاي عشق را بسازيد كه به شما كمك مي كند تا با به نقشه درآوردن نگراني ها، استرس ها، تفريحات، اميدها و تاريخچه ي او، در مورد دنياي روانشناختي فرد مقابلتان ياد بگيريد.

علاقه و تحسين با توصيف احترام و تقدير از همديگر تقويت مي شود. اين روشي از مشاوره زوجين است كه به شما اجازه مي دهد تا نيازهاي خود را بيان كنيد و بر مديريت دعوا بيش از حل دعوا تاكيد دارد. شما و فرد مقابلتان ياد مي گيريد كه صادقانه در مورد انگيزه ها و اعتقاداتتان صحبت كنبد.

صداقت و تعهد در يك رابطه بلند مدت و مادام العمر در اين شيوه تقويت مي شوند.

9 تكنيك برتر در مشاوره ازدواج بر اساس جديدترين روشهاي روانشناسي

۲٫ روايت درماني

يكي از تكنيك هاي مشاوره زوجين، روايت درماني است، كه به دنبال جدا كردن مساله از فرد با استخراج مسائل مد نظر است.

درمانگر از شما خواهد خواست كه مسائل و مشكلات خود را بصورت روايي تعريف كنيد و سپس به شما كمك خواهد كرد كه بخش هاي منفي از داستان را بازنويسي كنيد.

با مشخص شدن مساله اي كه خود فرد تشخيص نمي دهد اما چيزي است كه فرد با آن درگير مي باشد، شما ديد جديدي به موقعيت خود خواهيد داشت. روايت درماني به شما كمك مي كند تا به مساله از زواياي مختلف نگاه كنيد:

زاويه فرهنگي،

سياسي و اجتماعي.با بيان مسائل منفي در يك شيوه روايي،شما در داستان زندگي خود نقش پويايي خواهيد داشت.

اين پويايي قابليت تغيير داستان را دارد. روايت درماني به شما كمك مي كند تا گذشته را كشف كرده و بخش هاي منفي را روشن سازيد در حالي كه اگر اين رخ نميداد مخفي باقي مي ماندند. با كشف مفاهيم و رفتارها، شما به بينشي از حقايق دست خواهيد يافت كه شما و فرد مقابلتان را دچار مشكل مي كرده اند.

بدين ترتيب، روش هاي جديدي براي برخورد با مشكلاتتان بخصوص با بازنويسي روايت رابطه تان، پيدا خواهيد كرد.

تست شخصيت شناسي عشق

۳٫ درمان زوجين با محوريت درمان عاطفي | مشاوره ازدواج آنلاين

درمان عاطفي در زوج درماني، براي اولين بار توسط دكتر سوزان جانسون مطرح شد.

اين نوع از مشاوره ازدواج براي اولين بار براي زوج ها بكار رفت اما بعدها ثابت شد كه براي مشاوره خانواده نيز مفيد مي باشد. روش دكتر جانسون در سراسر دنيا در بيمارستان ها، كلينيك ها، مراكز خصوصي و مراكز آموزشي بكار مي رود.

هرچند درمان با محوريت عاطفه در اغلب موارد مفيد است، با اين حال، اگر افسردگي مشكوك ناشي از ناآرامي هاي مربوط به رابطه باشد، بايد به ويژه اين درمان را مدنظر قرار داد. معمولا به عنوان يك رويكرد كوتاه مدت، درمان با محوريت عاطفه سه هدف عمده دارد:

شناخت  پاسخ هاي احساسي مهم را تقويت كرده و گسترش مي دهد.

به دنبال تضمين يك پيوند محكم بين شما و فرد مقابلتان است. درمان در طول تعاملات موقعيت هرشريك جنسي را تغيير مي دهد و تعاملات مفيد و جديدي را در مشاركت شما ايجاد ميكند.

اثبات شده كه در درمان با محوريت عاطفي، در بيش از ۷۰ تا ۷۵ درصد موارد، روابط از وضعيت مساله دار به وضعيت بازيابي رسيده اند.

۴٫ روانشناسي مثبت انديشي در مشاوره ازدواج

روانشناسي مثبت بر احساسات، مهارت هاي فردي و توانايي هاي سازنده تاكيد دارد تا اين مفهوم را تقويت كند كه شادي ناشي از عوامل مختلف مغزي و احساسي است.

روانشناسي مثبت به شما كمك مي كند تا لحظات شاد را به محض اينكه رخ مي دهند تشخيص دهيد نه زماني كه آن لحظات گذشته اند و ديد پس نگرانه داريد.

طي اين نوع از درمان، شما ياد مي گيريد تا بر احساسات مثبت متمركز شويد و در لحظه و حال حاضر زندگي كنيد. بسياري از زوج ها روانشناسي مثبت را مفرح و رهايي بخش مي بينند.

متخصصان معتقدند ادراك شادي را از حادثه اي به حادثه ديگر ديكته مي كند. برخي از افراد احساسات خود را حين بروز تشخيص نمي دهند اما بعد از گذشت زماني از آن حادثه كه منجر به بروز احساس شده است، آن را به وضوح تشخيص مي دهند.

در اين تكنيك از هشدارها استفاده مي شود. درمانگر به مراجعان هشدار مي دهد تا به آنها يادآوري كند كه تجاربي را كه در حال حاضر دارند ركورد كنند. اين تمرين به شما ياد مي دهد تا از لحظاتي كه به تجربه در مي آيند، لذت ببريد.

منبع : مشاوره ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۲۷:۰۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

كودك براي تسلط پيدا كردن بر والدين در هنگام غذا خوردن بهانه مي گيرد

ولي والدين بايد در نظر بگيرندكه هرگز براي كودك خود چند نوع غذا را پيشنهاد ندهند

بلكه يك نوع غذا براي تمام اعضاي خانواده درست كند ،

پدر و مادر بايد در برخورد با كودك هماهنگ باشند و به جايگزيني اقدام نكنند.

دليل بهانه كودك
اگر كودك در خوردن غذا حس نا مطلوبي نسبت به غذا دارد طرز پخت را تغيير دهيد و به ميل او درست كنيد.

هنگامي كه كودك غذاي خود را خوب مي خورد از او تعريف كنيد

ولي در مواقعي كه ميل به غذا ندارد هرگز به او وعده ندهيد

زيرا باعث مي شود ياد بگيرد كه در هنگام غذا خوردن به خواسته او عمل شود.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-دليل بهانه كودك در هنگام غذا خوردن چيست؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ دى ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۸:۵۱ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
قالب وبلاگ
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر