moshaverrkhob
moshaverrkhob

رفتار با دختر ۱۱ ساله ، هر آنچه كه والدين بايد بدانند. در ۱۱ سالگي دختر از سال هاي كودكي فاصله مي گيرد و به دوره نوجواني وارد مي شود و والدين بايد اين نكته را در نظر بگيرند و رفتار مناسبي با فرزند خود داشته باشند چون رفتار والدين با دختر ۱۱ ساله بسيار مهم مي باشد.

در اين سن ممكن است تغييراتي بسياري براي فرزند شما به وجود بيايد و بحران هايي را در زندگي بگذراند والدين بايد آگاهي هاي لازم را داشته باشند تا بتوانند به خوبي با دخترشان در تعامل باشند.

والدين بايد در اين سن اطلاعات و آگاهي هاي خود را در زمينه بلوغ و پيامدهاي آن افزايش دهند تا بتوانند به خوبي فرزندشان را مديريت كنند و مانند دوستي مهربان در كنارش باشند.

والدين مي توانند با كمك مشاور رفتار صحيح و درست را بياموزند و ياد بگيرند كه چطور با دختري كه از دنياي كودكي وارد نوجواني مي شود رفتار درست و صحيحي داشته باشد تا ميان آن ها تنش هايي به وجود نيايد و يا احتمال وجود تنش كاهش يابد.

رفتار با دختر ۱۱ ساله، بلوغ در دختران نوجوان
با شروع دوره نوجواني تغييراتي در دختر به وجود مي آيد كه عمده ترين و مهم ترين آن بلوغ مي باشد، بلوغ همه ابعاد زندگي و شخصي فرد را در برمي گيرد و در بعدهاي جسمي، جنسي، اجتماعي و احساسي در فرزند تغييراتي را به وجود مي آورد.

والدين با به دست آوردن اطلاعاتي در مورد بلوغ بايد به خوبي با ويژگي هاي بلوغ آشنا شوند و ياد بگيرند چطور آن را مديريت كنند تا بتوانند اتفاقاتي كه در حال رخ دادن است به خوبي مديريت كنند و به فرزندشان اطمينان خاطر بدهند.

افراد در دوران بلوغ ويژگي هاي بسياري را تجربه مي كنند كه بعضي از آن ها در ذيل ذكر شده است.

كساني كه پوست چرب دارند ممكن است صورت آن ها پر از جوش و آكنه شود.
موهاي چرب كه به حمام و شست وشوي زيادي لازم دارد.
تعرق آن ها زياد شده و بوي بدن آن ها افزايش مي يابد.
قد آن ها در حال رشد مي باشد و ممكن است مقداري افزايش يابد،( تقريبا در طول يكسال ۱۱ سانتي متر در دختران و ۱۳ سانتي متر در پسران)
دختران ۱۱ سالگي ممكن است تغييراتي از نظر جسماني در آن ها به وجود آيد كه بعضي از ويژگي ها ذكي مي شود.
تغييراتي در سينه و رشد سينه و حساسيت هايي در آن
تغييراتي در شكل ظاهري نوجوان از جمله بزرگ شدن باسن
رشد و افزايش موهاي بدن
شروع قاعدگي
ايجاد ناراحتي هايي مانند سردرد و گرفتگي معده
به وجود آمدن ترشحاتي در واژن به طور واضح و سفيد ( ممكن است دختران قبل از عادت ماهانه با اين مسئله رو به رو شوند.)

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-رفتار با دختر ۱۱ ساله


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۶ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۱:۳۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

سپردن كودك به ديگران، به چه كسي غير از والدين كودك را بسپاريم؟

والدين هنگامي كه مي خواهند فرزندشان را به يكي بسپارند بسيار نگران هستند اما امروزه به دليل مشغله هاي زياد و شاغل بودن مادران اين امر در بسياري از موارد ضروري مي باشد و بايد كودك را به يكي سپرد تا از او مراقبت كنند.

به خاطر مشغله داشتن بايد با اين امر كنار بياييد و نگراني و دلهره نداشته باشيد و به جاي آن اصول مراقبتي و نكاتي كه براي مراقبت از كودك لازم مي بينيد در اختيار مراقب او بگذاريد و به طور غير مستقيم مراقب كودك باشيد و اطلاعات كافي در مورد مراقبت از كودك داشته باشيد .

در اين مقاله به نكاتي كه بايد در هنگام سپردن كودك به ديگران در نظر بگيريد و توجه داشته باشيد مورد بررسي قرار مي دهيم.

سپردن كودك به ديگران، ويژگي هاي يك مراقب خوب
براي اينكه بتوانيد كودك را در اختيار يك فرد مناسب بگذاريد بايد نيازهاي كودك را به خوبي بشناسيد و ويژگي هاي مراقبتي متناسب با نيازهاي فرزندتان را در نظر بگيريد و ببينيد تا چه اندازه فرد مي تواند به اين نيازها پاسخ دهد و آن ها را براي كودك برطرف كند.

اگر مراقب بتواند به خوبي از پس نيازهاي كودك شما برآيد گزينه خوبي به شمار مي آيد و مي توانيد روي آن حساب كنيد در غير اينصورت گزينه ديگري را انتخاب كنيد.

برخي از والدين چون مراقب مناسبي را براي كودك خود نمي توانند انتخاب كنند ترجيح مي دهند كه فرزندشان تنها در خانه بماند اين والدين بايد با آسيب هاي تنها ماندن در خانه آشنايي داشته باشند و در اين زمينه اطلاعات خود را افزايش دهند تا بتوانند بهترين تصميم را بگيرند.

خواسته هاي كودكان
خواسته هاي كودكان، بچه هاي پرتوقع كه همه چيز مي‌خواهند
در ادامه به پنج ويژگي كه براي مراقب خوب لازم است را مورد بررسي قرار مي دهيم.

كودك مي تواند به او اعتماد كند
فرزندان كوچك تر به خصوص نوزادان به مادر خود بسيار دلبسته هستند و تنها منبع دلبستگي را مادر خود مي شناسند.

نوزادان به خاطر دلبستگي به مادر وقتي از آغوش او جدا مي شوند و به آغوش كسي ديگر مي روند احساس غريبگي مي كنند و در آغوش او آرام نمي گيرند و گريه و زاري مي كنند و بي قراري هاي زيادي از خود نشان مي دهند.

مراقب خوب كسي است كه بتواند رفتار مناسبي با كودك داشته باشد و به مرور احساس امنيت و آرامش را به كودك بدهد و با رفتار صحيح خود دلبستگي سالمي ميان خود و كودك برقرار كند.

در اين هنگام بايد رفتار مادر نيز مناسب باشد و به طور مخفي و ناگهاني كودك را ترك نكند و بدون ايجاد آمادگي، كودك را با مراقب تنها نگذارد چون باعث مي شود اضطراب و دلهره بسياري براي كودك به وجود بيايد و كودك نتواند به نبود مادر عادت كند و بي قراري هاي زيادي داشته باشد.

مادر بايد ابتدا غيب هاي كوتاهي داشته باشد تا كودك به نبود مارد عادت كند و به مرور زمان فرزند را براي اين موضوع آماده كند و او را با مراقب بگذارد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-سپردن كودك به ديگران، به چه كسي غير از والدين كودك را بسپاريم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۶ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۰۰:۴۴ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

در اين مقاله به بررسي انواع مختلف مخدرهاي جديد و پر استفاده در سطح جهان پرداخته شده است.

مخدر هاي بررسي شده در اين پژوهش شامل:

الكل
چاي توهم زا Ayahuasca
كوكائين
DMT
GHB
هالوسينوژن
هروئين
استنشاق شونده ها
كاتامين
خط
كراتوم
ال اس دي
آيا الكل يك مخدر است؟
افراد به منظور اجتماعي شدن، جشن گرفتن و ريلكس شدن از الكل استفاده مي كنند.

الكل در اغلب مواقع يك تاثير قوي بر روي افراد مي گذارد – و در طول تاريخ، افراد براي شناخت و مديريت قدرت الكل با يك سري چالش هايي مواجه بوده اند.

چرا الكل باعث مي شود كه افراد واكنش ها و احساسات متفاوتي داشته باشند؟ چه ميزان مصرف از الكل، بيش از حد مي باشد؟ چرا برخي افراد اعتياد پيدا مي كنند، در حاليكه ساير افراد اعتياد پيدا نمي كنند؟

موسسه ملي سو مصرف الكل و الكليسم در مورد پاسخ هاي مربوط به اين سوالات و ساير سوالات مربوط به حوزه الكل يك سري تحقيقاتي انجام داده است. يافته هاي به دست آمده از اين تحقيقات به صورت زير مي باشند:

تاثيرات الكي به چه عواملي بستگي دارد
الكل تاثيرات مختلفي بر روي افراد مختلف دارد و اين تاثير به عوامل مختلفي بستگي دارد كه عبارتند از:

ميزان الكلي كه مصرف مي شود
دفعات مصرف الكل
سن شما
وضعيت سلامتي شما
سابقه خانوادگي شما
هر چند كه مصرف الكل ضرورتا يك مشكل نمي باشد، ولي مصرف بيش از اندازه آن مي تواند يك سري پيامدهايي را به دنبال داشته باشد و ريسك مربوط به ايجاد يك سري از مشكلات را در شما افزايش دهد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مور تاثيرات الكل بر روي بدن، لطفا به صفحه وب مربوط به موسسه ملي سوء مصرف الكل و الكليسم[۱] (NIAAA) مراجعه كنيد كه در آن تاثيرات الكل بر روي بدن بحث شده است.

همچنين NIAAA يك سري اطلاعاتي را در مورد تركيب كردن الكل با يك سري مواد مخدر بيان كرده است.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-انواع مواد مخدر جديد از تشخيص تا درمان – زمان و نوع آن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۶ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۱۱:۴۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

همه ي ما مي دانيم كه اعتياد مي تواند تأثير فوق العاده مضري بر زندگي فرد داشته باشد.

اعتياد و رفتارهاي اعتياد آور مي تواند منجر به طيف گسترده اي از علائم ناخوشايند و دلخراش باشد و يك سري عواقب ويرانگراز جمله خراب شدن روابط، كاهش عملكرد شغلي، سلامت جسمي ضعيف و تأثير منفي بر امور مالي و شخصي به همراه داشته باشد.

اعتياد يك ناتواني رواني و جسمي براي متوقف كردن مصرف يك ماده شيميايي، مواد مخدر، فعاليت يا ماده است، حتي اگر باعث آسيب رواني و جسمي شود.

اصطلاح اعتياد فقط به وابستگي به موادي مانند هروئين يا كوكائين اطلاق نمي شود. فردي كه نمي تواند جلوي مصرف داروي خاص يا مواد شيميايي را بگيرد، وابستگي به ماده دارد.

اعتياد يك بيماري مزمن است كه مي تواند ناشي از مصرف داروها باشد. به عنوان مثال، استفاده بيش از حد از مسكن هاي تجويز شده مواد افيوني، باعث مرگ روزانه افراد زيادي مي شود كه واقعا تاسف آور است.

اعتياد يك اختلال عملكرد مزمن سيستم مغز است كه شامل پاداش، انگيزه و حافظه است.

اين مربوط به شيوه اي است كه بدن شما يك ماده يا رفتاري را هوس مي كند، به ويژه اگر باعث شود كه اجبار يا وسواس به دنبال “پاداش” و عدم نگراني از عواقب آن باشد.

شخصي كه اعتياد را تجربه مي كند:
الف :قادر به دوري از ماده يا متوقف كردن رفتار اعتياد آور نيست .
ب: عدم كنترل از خودش نشان مي دهد .
ج : فاقد پاسخ عاطفي مناسب است.

با گذشت زمان، اعتياد مي تواند به طور جدي در زندگي روزمره اختلال و آشوب ايجاد كند . افرادي كه اعتياد را تجربه مي كند نيز مستعد ابتلا به چرخه هاي عود و بهبودي هستند.

به اين معني است كه ممكن است بين استفاده شديد و خفيف چرخه وجود داشته باشد.

متاسفانه هر ساله، اعتياد به الكل، دخانيات، مواد مخدرغيرقانوني و مواد مخدر تجويز شده، به اقتصاد مملكت مان ضربه هاي هولناكي مي زند .

اعتياد به مواد مخدر و سوء مصرف مواد متفاوت است، سوء استفاده؛ به استفاده نادرست، بيش از حد يا غيردرماني از مواد تغيير دهنده بدن و ذهن اشاره مي شود.

درمان اعتياد بسيار شخصي است و اغلب به حمايت از جامعه يا خانواده فرد نياز دارد، كلا به تنهايي نمي شود با غول اعتياد جنگيد؛ و واقعا نيازبه همراهي خانواده و دوستان دلسوز نياز است .

درمان مي تواند مدت زيادي طول بكشد و ممكن است پيچيده باشد اعتياد يك بيماري مزمن با طيف وسيعي از اثرات رواني و جسمي است.

هر ماده يا رفتار ممكن است مديريت متفاوتي داشته باشد و همچنين درمان متفاوتي نياز است .

شناخت علائم اعتياد اولين قدم براي كمك به خود يا راهنمايي شخصي است كه براي توانبخشي به آن اهميت داده مي شود.

به همين دليل درك درستي از علائم اعتياد بسيارمهم است. جنبه هاي رفتاري، جسمي و رواني اعتياد وجود دارد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-علائم اعتياد ويرانگر را بيشتر بشناسيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۱۱:۵۰ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

ناس، علائم، نشانه ها و عوارض و ترك اعتياد به ناس

ناس يك نوع ماده مخدر است كه از برگ تنباكو توليد مي شود و بسياري از جوانان به عنوان جايگزيني براي سيگار از آن استفاده مي كنند.

اين ماده عوارض متفاوتي دارد و از جمله آن آسيب هاي شديد اجتماعي، جسمي و رواني مي باشد كه بر روي فرد تاثير مي گذارد.

افرادي كه به سمت ناس مي روند به آن وابسته شده و علت وابستگي شديد روحي و رواني نمي توانند آن را ترك كنند.

متخصصين بهداشت و روان با معرفي عوارض و نشانه هاي اعتياد، مي خواهند افراد جامعه را از آسيب هاي ناشي از اين ماده اعتياد آور آشنا كنند.

در اين مقاله در مورد علائم و نشانه هاي اعتياد به ناس و روش هاي ترك آن بحث شده است و روش هاي مورد ترك آن مورد بررسي قرار گرفته است.

ناس چيست؟
يكي از مواد مخدر سبز رنگ ناس يا نسوار نام دارد كه در دسته مواد اعتيادآور قرار گرفته و از برگ خشك شده تنباكو در سايه درست مي شود.

در بعضي از مناظق ايران به آن تمباك مي گويند و رنگ آن قهوه اي است ولي مركز اصلي توليد آن كشور افغانستان مي باشد.

ايم ماده اعتياد آور رنگ و بوي بسيار تندي دارد اما از طعم دهنده ها و خوشيوكننده ها استفاده مي كنند تا افراد را به سمت ناس ترغيب كنند و مردم جذب اين ماده اعتياد آور شوند.

ناس به دو روش جويدني و يا مكيدني مورد استفاده قرار مي گيرد كه فرد بعد از آنكه به حالت سرخوشي رسيد آن را از دهان بيرون مي آورد.

اخيرا ماده جديدي وارد كشور شده است كه به آن پان پراگ مي گويند و به طور مختصر پان ناميده مي شود.

به اين ماده ناس خارجي مي گويند و نام ديگري مانند ملوان زبل دارد و به شكل آدامس، پاستيل و خوشبو كننده دهان در بازار به فروش مي رسد و عوارض و آسيب هاي آن مانند نسوار مي باشد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-ناس، علائم، نشانه ها و عوارض و ترك اعتياد به ناس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۱۱:۱۹ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

عوارض اعتياد به هروئين، عوارض كوتاه مدت و بلند مدت مصرف هروئين

آيا مي دانيد عوارض اعتياد به هيروئين چيست و نسبت به آن آگاهي داريد؟ هروئين يكي از پرمصرف ترين مواد مخدر در سطح جهان مي باشد و يك نوع از مواد مخدر افيوني است كه از ترياك مشتق شده و در مجموعه آن قرار مي گيرد.

هيروئين آسيب هاي زيادي به جسم فرد مصرف كننده مي گذارد و بسيار عوارض شديدي در روح و روان فرد دارد.

افرادي كه به صورت تزريقي از اين ماده استفاده مي كنند عوارض آن چند برابر بيشتر مي شود و ممكن است فرد به عفونت دچار شود.

براي پيشگيري از اعتياد به هروئين بايد عوارض و علائم آن را بشناسيد و به خوبي با آن آشنا شويد و اطلاعات و آگاهي هاي لازم را در اختيار فرزندتان قرار دهيد چون اگر به هروئين اعتياد پيدا كنيد ترك آن بسيار سخت خواهد بود.

براي ترك آن حتما بايد از مشاوره ترك اعتياد كمك بگيرد در غير اينصورت نخواهيد توانست آن را ترك كنيد و ممكن از دوباره به مصرف آن روي آوريد.

در اين مقاله در مورد عوارض و آسيب هايي كه به فرد وارد مي كند بحث خواهيم كرد.

لزوم آگاهي از عوارض اعتياد به هروئين
بسياري از افراد نسبت به عوارض و آسيب هاي هروئين بر بدن ناآگاه هستند و به دليل گرايش زيادي كه به مواد مخدر دارند آسيب هايي به بدن و مغز آن ها وارد مي شود.

افراد اگر در مورد عوارض مواد مخدر اطلاع داشته باشند راحت تر مي توانند پيشگيري كنند تا به هروئين اعتياد پيدا نكنند و يا زودتر روش هاي درماني خود را آغاز كنند و مصرف هروئين را ترك كنند.

هروئين بسيار براي بدن ضرر دارد و آسيب هاي زيادي بر سلامت عمومي بدن از نظر جسماني و رواني ايجاد مي كند اين عوارض خيلي شديد است و در كوتاه مدت و بلندمدت مي تواند آسيب هاي جدي بر بدن وارد كند و عواقب آن جبران ناپذير مي باشد.

هروئين بيشتر مغز و سيستم هاي عصبي را درگير مي كند و چون مغز بر بدن اهميت بسياري دارد افراد بايد در مورد عوارض آن آگاهي هاي لازم را داشته باشند تا مشكلاتي براي آن ها به وجود نيايد.

در اين مقاله در مورد عوارض هروئين در بدن و مغز بيشتر صحبت خواهد شد.

عوارض اعتياد به هروئين، عوارض كوتاه مدت
اعتياد به هروئين بر روي مغز اثر مي گذارد و سيستم عصبي را مختل و در كوتاه مدت عوارض روحي و رواني سنگيني بر فرد مصرف كننده وارد مي كند كه بسياري از عوارض آن در زير ذكر شده است.

آبريزش بيني و خروج آب از چشم
احساس سنگيني در اندام ها
بزرگ شدن مردمك چشم ها
حالت تهوع و استفراغ
اضطراب غير طبيعي
خارش شديد بدن
تنفس آهسته
خواب آلودگي
فراموشي

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-عوارض اعتياد به هروئين | عوارض كوتاه مدت و بلند مدت مصرف هروئين


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۱۶:۵۷ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

اعتياد و بيش فعالي، ارتباط بيش فعالي و اعتياد چيست؟

رابطه اعتياد و بيش فعالي چيست و چه رابطه اي با هم دارند؟ كودكان بيش فعال بسيار خاص هستند و به دليل شرايط خاصشان ممكن است بيشتر مورد تنبيه و خشم و اعصبانيت والدين و اطرافيان قرار گيرند.

از طرف ديگر از نظر زيستي بچه هاي بيش فعال براي كاهش ناراحتي هاي خود به سمت مواد مخدر مي روند.

كودكان بيش فعال به دليل پيش زمينه زيستي و محيطي كه در آن ها به وجود مي آيد در آينده نسبت به ساير افراد جامعه ممكن است بيشتر در معرض اعتياد قرار گيرند.

با اين حال تمام كودكان بيش فعال در بزرگسالي معتاد نمي شوند اما به دليل حساسيت هايي كه دارند بايد اقدامات پيشگيرانه اي بر روي آنها انجام شود تا خطر اعتياد در آن ها كاهش يابد.

در اين مقاله به بررسي ارتباط اعتياد و بيش فعالي مي پردازيم و راهكارهايي براي كاهش اين خطر را بيان مي كنيم.

اعتياد و بيش فعالي
نمي توان به طور دقيق و قطعي آينده كودك را پيش بيني كرد چون در اين هنگام اختيار و شخصيت منحصر به فرد كودك بي تاثير خواهد بود و هيچ نقشي نخواهد داشت.

بر اساس تحقيقات انجام شده فقط مي توان در مورد رابطه شيوع اعتياد و بيش فعالي افراد نظر داد و همچنين بر اساس تحقيقات تنها ۴ تا ۵ درصد افراد به اختلال بيش فعالي – نقص توجه دچار مي شوند و از بين اين افراد حدود ۵۰درصد تقريبا درگير اعتياد مي شوند.

بر اساس گفته مي توان به اين نتيجه رسيد كه نيمي از افرادي كه به ADHD مبتلا هستند اعتياد به الكل، نيكوتين و ساير مواد مخدر دارند البته اگر نيكوتين را در نظر نگيريم تنها ۱۵ درصد از افرادي كه به ADHD مبتلا هستند اعتياد به الكل و مواد مخدر دارند.

بر اساس گزارشات كيفي انجام شده استفاده از روش هاي درماني مناسب و همچنين رفتار مناسب خانواده مي تواند تمايل افراد را به مواد مخدر و اعتياد كاهش دهد.

عوارض اعتياد به ترياك
عوارض اعتياد به ترياك
آيا داروهاي بيش فعالي اعتياد آورند؟
يكي از داروهاي بيش فعالي ريتالين مي باشد و اين دارو براي افرادي كه به بيماري بيش فعالي و نقص توجه دچار هستند اعتيار آور نيست و افراد بايد به درستي آن را مصرف كنند تا بيماري آن ها درمان شود.

اما افرادي كه به اختلالات مغزي دچار هستند و بيماري بيش فعالي ندارند اگر از اين دارو استفاده كنند به آن اعتياد پيدا مي كنند و از نظر رواني عوارض بسياري براي آن ها خواهد داشت.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-اعتياد و بيش فعالي | ارتباط بيش فعالي و اعتياد چيست؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۰۹:۰۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

ماري جوانا صنعتي، آيا چشم سوم با مصرف ماري جوانا حقيقت دارد؟

ماري جوانا صنعتي چه چيزي مي باشد و چه اثراتي بر روي فرد مي گذارد؟ ماري جوانا يك نوع مواد مخدر مي باشد كه از سرشاخه هاي گياهي به نام شاهدانه به دست مي آيد اين گياه را در جهان به نام گل مي شناسند.

در ماري جوانا ماده اي به نام THC وجود دارد كه نوعي روانگردان مي باشد و باعث مي شود تغييراتي ادراكي در فرد به وجود آيد و فرد را دچار اختلالاتي روان پريشي كند.

اما امروزه بسياري از فروشندگان مواد در مواد مخدر گل ماده هاي توهم زاهاي صنعتي مخلوط مي كنند كه در اين صورت مصرف اين ماده بسيار خطرناك خواهد بود و بر روي فرد ممكن است عوارض روان شناختي برگشت ناپذيري بگذارد..

در اين مقاله ماري جواناي صنعتي را مورد بررسي قرار خواهيم داد تا بيشتر با آن آشنا شويد.

ماري جوانا صنعتي چيست؟
از گياه شاهدانه مواد بسياري به وجود مي آيد كه به آن ها كانابيس مي گويند، ماري جوانا نيز در طبقه بندي مواد مخدر در دسته كانابيس ها قرار گرفته است.

معروف ترين كانابيس ها حشيش و ماري جوانا هستند و تفاوت كانابيس ها در ميزان مواد موثره موجود در آن ها مي باشد و به همين دليل انواع متفاوتي به وجود مي آيد.

مثلا حشيش از صمغ گياه شاهدانه به وجود مي آيد و ماري جوانا از برگ ها و سرشاخه هاي اين گياه به وجود مي آيد بر اين اساس THC موجود در حشيش به مراتب بيشتر از ماري جوانا مي باشد.

THC يك نوع ماده اي روانگردان است و مصرف هر اندازه آن غيرمجاز و خطرناك مي باشد.

مواد روانگردان بسيار ضرر دارند و آسيب هاي جبران ناپذيري بر روي روان و ادراك فرد مي گذارند اين ماده روانگردان بر ادراك انسان از واقعيت هاي پيراموني تاثير مي گذارد و باعث علائم روان پريشي مانند توهم و هذيان مي شود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-ماري جوانا صنعتي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۲۴:۱۸ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

ترك اعتياد به روش ماتريكس، روش ماتريكس براي ترك اعتياد

يكي از روش هايي كه براي ترك اعتياد مواد محرك مانند كوكائين و شيشه به كار مي رود روش ماتريكس نام دارد.

روش ماتريكس از رويكرد هاي مختلف بهره مي برد و تلفقي از رويكردهاي مختلف مي باشد كه هر كدام از اين رويكرد ها به تنهايي موفقيت و اثرگذاري بسياري بالايي داشته است.

ماتريكس يك روش تركيبي است و از روش هاي تاثيرگذاري به وجود آمده است و به همين دليل يكي از روش هاي تاثيرگذار براي ترك اعتياد مي باشد.

روش ماتريكس مزيت هاي بسياري دارد و افرادي كه برنامه خاص و مشخصي دارند و نيازي ندارند كه بستري شوند از اين روش استفاده مي كنند و فرد مي تواند زندگي عادي خود را داشته باشند.

در اين مقاله به طور كامل در مورد روش ماتريكس صحبت خواهيم كرد و به طور كامل مورد بررسي قرار مي دهيم.

روش ماتريكس براي ترك اعتياد
مدل ماتريكس يك روش تركيبي است و براي درمان هاي مختلف در كنار يكديگر استفاده مي شوند در روش ماتريكس بيمار بايد چند روز در هفته و چند ساعت در مراكز درماني باشد و نيازي نيست تا به طور دائم در مراكز درماني بستري شود و مي تواند زندگي عادي خود را به خوبي ادامه دهد.

روش ماتريكس با برنامه و دقيق مي باشد و در سطح بالايي از ساختارمندي قرار دارد و در هر جلسه از درمان بايد مبحث ها و اقدامات لازم را به درستي انجام گيرد.

روش ماتريكس براي ۱۶ هفته برنامه ريزي مي شود و ممكن است به خاطر شرايط بيمار تا يكسال هم به طول انجامد از اين روش بيشتر براي ترك ريتالين، ترك اعتياد به شيشه و ترك اعتياد به كوكائين مورد استفاده قرار مي گيرد.

تاثير روش ماتريكس
افرادي كه به كوائين و شيشه اعتياد دارند روش ماتريكس بهترين روش براي ترك اعتياد مي باشد و موفقيت هاي بسياري داشته است.

بر اساس مطالعات انجام شده روش ماتريكس سطح بالايي از اثرگذاري را دارند و اعتيادي كه به اين روش ترك مي شود ماندگاري بسياري دارد.

كمپ هاي ترك اعتياد، مراكز ترك اعتياد و سازمان ها در سراسر دنيا، روش ماتريكس را بهترين و موثرترين روش براي ترك اعتياد به مواد محرك مي دانند و به بسياري از افراد اين روش را معرفي مي كنند تا ترك راحت تري داشته باشند.

افرادي كه به مواد اعتياد داشته اند و از روش هاي ديگر براي ترك استفاده كرده اند و شكست خورده اند با استفاده از روش ماتريكس توانسته اند به راحتي مواد را ترك كنند و به موفقيت برسند.

البته عواملي بسياري از جمله خانواده در اثرگذاري ترك اعتياد موثر هستند و تاثير مي گذارند و خانواده نقش مهمي در ترك اعتياد دارد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-ترك اعتياد به روش ماتريكس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۳:۱۳:۱۹ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

عوارض اعتياد به ترياك، عوارض جسماني و رواني مصرف ترياك

آيا مي دانيد ترياك عوارض دارد و عوارض آن چي مي باشد؟ ترياك از گياهي به نام خشخاش به وجود مي آيد و عوارض و آسيب هاي نامطلوبي بر روي جسم و روان فرد مي گذارد.

ترياك خاصيت ضد درد دارد و خاصيت ضد درد آن به دليل وجود تركيب مورفين در ترياك مي باشد و افراد به اين دليل به آن گرايش پيدا مي كنند و به سمت آن جذب مي شوند و بعد از مدتي با عوارض بيشماري از ترياك مواجه مي شوند.

در نتيجه افراد به ترياك وابسته مي شوند و نمي توانند آن را ترك كنند و در اين صورت ترياك علاوه بر اين كه عوارضي بر روي جسم و روان مي گذارد رفتار و ارتباطات فرد را با اطرافيانش درگير مي كند و تحت تاثير قرار مي دهد.

افراد بايد اطلاعات كافي در مورد ترياك و عوارض آن داشته باشند تا بتوانند سريع تر آن را درمان و براي ترك آن اقدامات لازم را انجام دهند.

عوارض اعتياد به ترياك و مصرف آن
در ايران يكي از پرمصرف ترين مواد مخدر، ترياك مي باشد، بسياري از افراد تصور مي كنند كه ترياك قواي جنسي را افزايش مي دهد و باعث درمان بيماري هاي قلبي و ديابت، كاهش استرس و اضطراب، افزايش قوه تمركز، كاهش غم و اندوه مي شود در حالي كه اين تصور اشتباه مي باشد.

ترياك مواد مخدري است كه عوارض جبران ناپذيري دارد و زندگي فرد و اطرافيانش را تحت تاثير قرار مي دهد و به نابودي مي كشاند.

ترياك عوارض بسياري دارد و علاوه بر اينكه جسم فرد را معتاد را فرسوده كرده و از بين مي برد بر روي روان او تاثير ميگذارد.

اگر افراد در مورد عوارض ترياك اطلاعات كافي داشته باشد فرد مي تواند راحت تر ترياك را ترك كند و پيشگيري هاي لازم را در مورد اعتياد انجام مي دهد.

افرادي كه اعتياد به ترياك دارند بايد توجه كنند كه ترك آن به تنهايي و با روش هاي سنتي انجام پذير نمي باشد براي اينكه فرد ترك كرده دوباره گرفتار اعتياد نشود بايد تحت نظر مشاور ترك اعتياد كند و تحت نظر آن ها درمان شود.


علائم اعتياد ويرانگر را بيشتر بشناسيد
عوارض اعتياد به ترياك – عوارض جسماني
اگر ترياك به صورت طولاني مدت استفاده شود ممكن است مشكلاتي جسماني ايجاد كند اگر به طور مداوم ترياك مصرف مي كنيد مشكلات بسياري براي شما به وجود خواهد آمد كه در زير نمونه هايي از آن را ذكر مي كنيم.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-عوارض اعتياد به ترياك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۱۴:۲۵ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
قالب وبلاگ
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر