moshaverrkhob
moshaverrkhob

موارد مصرف، عوارض و اثرات داروي راملتئون

راملتئون يك داروي آرام بخش مي باشد كه آن را به عنوان هيپنوتيزم كننده مي شناسند، اين ماده بر روي برخي از مواد در بدن اثر مي گذارد و باعث تنظيم چرخه خواب مي شود اين دارو در دسته دارو هاي خواب آور قرار دارد و براي درمان بي خوابي و بد خوابي تجويز مي شود، بايد توجه داشته باشيد كه اين دارو با داروهاي زيادي تداخل دارد و عوارض متعدد و گوناگوني دارد در نتيجه بايد آن را به خوبي بشناسيد و تاثيرات آن را در نظر بگيريد. در ادامه اين مقاله به بررسي بيشتر اين دارو مي پردازيم تا اطلاعات بيشتري در مورد آن كسب كنيد.

راملتئون
راملتئون براي درمان بي خوابي و بد خوابي مورد استفاده قرار مي گيرد و به شما كمك مي كند تا سريع تر و راحت تر بخوابيد و استراحت كاملي در شب داشته باشيد زيرا خواب بر روي عملكرد فرد تاثير بسياري دارد و باعث بهبود عملكرد، تفكر واضح و هوشيار بودن فرد مي شود و اگر شخص با كمبود خواب رو به رو شود مشكلات بسياري براي او به وجود مي آيد.

نكات مهم و هشدار هاي لازم قبل از مصرف راملتئون
راملتئون باعث مي شود كه به خواب برويد، هرگز اين دارو را در ساعتي كه به بيدار شدن شما اختصاص دارد مصرف نكنيد مگر آن كه ۷ تا ۸ ساعت از زمان خود را به خواب اختصاص داده باشيد و در اين حالت مي توانيد مورد استفاده قرار دهيد.
اگر دچار بيماري هاي كبدي و مشكلات تنفسي مي باشيد اين دارو را مورد استفاده قرار ندهيد.
اگر دارويي مانند فلووكسامين مصرف مي كنيد و به آپنه خواب ( توقف تنفس در هنگام خواب) مبتلا هستيد يا سابقه بيماري افسردگي، بيماري رواني و يا افكار خودكشي به سراغتان مي آيد حتما بايد اين جزئيات را به پزشك خود اطلاع دهيد و تحت نظر پزشك به مصرف دارو بپردازيد.
عوارض جانبي راملتئون
زماني كه اين دارو را مصرف مي كنيد ممكن است دچار سرگيجه، خستگي يا خواب آلودگي در طول روز شويد، در صورتي كه هر كدام از اين نشانه ها بدتر شد و يا ادامه پيدا كرد بايد فورا به پزشك و يا دارو ساز اطلاع دهيد.
به ياد داشته باشيد كه پزشك تان اين دارو را براي شما تجويز كرده است و مصرف اين دارو براي شما سودمند تر نسبت به عوارض جانبي اش خواهد بود، بسياري از افراد زماني كه اين دارو را مصرف مي كنند عوارض جانبي جدي در آن ها نمايان نمي شود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-راملتئون، موارد مصرف، عوارض و اثرات داروي راملتئون


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۲۷:۴۰ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

گروه درماني | انواع جلسات گروه درماني و كاربرد آن ها

گروه درماني يكي از روش هاي روان درماني است كه روانشناسان از آن استفاده مي كنند، در اين روش درماني حداقل به يك درمانگر حرفه اي و دو بيمار نياز است، پويايي گروه باعث مي شود تا افراد در درمان سرعت بيشتري داشته باشند و پيشرفت كنند و تاثير آن از روان درمان فردي بيشتر مي باشد.

علاوه بر اين گروه يك حالت حمايتي به وجود مي آورد تا افراد راحت تر مسائل مربوط به خودشان را افشا كنند و مشكلات خود را بيان كنند و در صورتي كه هدف از درمان افزايش مهارت ها اجتماعي يا مواردي مشابه آن باشد در اين صورت گروه درماني مي توانند بسيار كمك كننده باشد.

همچنين اگر آگاهي لازم در مورد كاركرد ها و فوايد گروه درماني داشته باشيد در اين صورت با آگاهي و اطمينان بيشتري مي توانيد در اين گروه ها شركت كنيد و گامي در جهت درمان برداريد.

گروه درماني در درمان چه مشكلاتي به كار مي رود؟
گروه درماني براي درمان و حل مشكلات مختلف و متنوعي مورد استفاده قرار مي گيرد در اين روش درماني، درمانگر يك مسئله را مطرح مي كند و در ادامه افرادي كه در آن گروه قرار دارند در مورد آن مسئله با يكديگر بحث مي كنند و وظيفه گروه درمانگر اين است كه افرادي كه داخل گروه هستند را مديريت كنند و آن ها هدايت كنند.

گروه درماني فوايد بسياري دارد و به افراد اين امكان را مي دهد كه در جمعيت خودشان را درك كنند و از افرادي كه در گروه هستند نكاتي را مي آموزند و آموخته هاي خود را انتقال مي دهند، گروه درماني معمولا در مورد مسائل زير به كار مي رود:

سوء استفاده جنسي
طلاق
اضطراب
مشكلات ارتباطي
مهارت والدگري و فرزند پروري
مشكلات خوردن
مديريت و كنترل خشم
سوگ و از دست دادن عزيزان
ابتلا به بيماري هاي سخت مانند سرطان
ترك اعتياد
رضايت شخصي در مورد هر كدام از اين گروه هاي اهميت بسياري دارد و درمانگر هيچ يك را مجبور نمي كند تا در اين جلسات شركت كنند، زيرا ممكن است بسياري از افراد در جمع راحت نباشند و آمادگي بيان و به اشتراك گذاشتن درد ها و رنج هاي خود با ديگران را نداشته باشند در اين شرايط ابتدا بايد درمانگر مراجع خود را از طريق جلسات فردي ببيند و بعد او را براي شركت در جلسات گروهي آماده كند.

هر چند آگاهي و اطلاعات افراد در اين زمينه بيشتر باشد عملكرد و كارايي اين گروه ها بيشتر خواهد بود و در اين با آمادگي وارد اين جلسات مي شود و از شركت كردن در آن رضايت بسياري خواهد داشت.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-با گروه درماني زندگي ام را تغيير دادم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۴۹:۴۱ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

پرخاشگري نوجوانان ، علل، پيامد ها و نحوه برخورد صحيح با پرخاشگري

پرخاشگري نوجوانان يكي از چالش هايي است كه بسياري از والدين با آن رو به رو مي شوند و نمي توانند از پس آن بر بيايند، در نوجوانان برخي از تغييرات جسمي و رواني به وجود مي آيد كه باعث بروز خشم و رفتار هاي پرخاشگرانه در نوجوان مي شود اما در بسياري از موارد پرخاشگري نوجوان به سبك هاي فرزند پروري والدين و نحوه برخورد آن ها با نوجوان بستگي دارد.

يكي ديگر از مشكلات در دوران نوجواني زود رنجي مي باشد. اگر نوجوان بيش از اندازه خشمگين شود و قادر نباشد رفتار خود را كنترل كند اين مسئله ممكن است براي او آسيب زننده باشد، بنابراين بهتر است والدين آگاهي لازم درباره علل، ريشه، درمان و راهكارهايي براي پرخاشگري نوجوانان را كسب كنند تا بتوانند از نوجوان حمايت كنند تا او اين دوره را با موفقيت پشت سر بگذارد.

والدين براي كاهش تنش ميان خود و فرندان و پيشگيري از درگيري مي توانند به مشاوره خانواده مراجعه كنند و از او كمك بخواهند.

پرخاشگري نوجوانان
خشم حالت هيجاني و بر انگيختگي مي باشد كه هنگام رو به رو شدن با مشكلات و مسائل روز مره و همچنين محرك هاي نامناسب محيطي به صورت هاي مختلف بروز پيدا مي كند، خشم و پرخاشگري حالت هايي مي باشد كه همه انسان ها آن را تجربه كرده اند و چندين بار در طول زندگي با آن رو به رو شده اند و با آن آشنا هستند.

اما احساس خشم و پرخاشگري در دوران نوجواني مي تواند با شدت بيشتري بروز پيدا كند و نوجوان زماني كه از دنياي كودكي خود خارج شده است در حال تغيير و رو به رو شدن با بحران هاي بزرگسالي از جمله پذيرش مسئوليت هاي اجتماعي مي باشد به همين دليل اغلب پرخاشگري مي كند. در حقيقت پرخاشگري يكي از ويژگي هاي دوران نوجواني محسوب مي شود.

ويژگي هايي كه سبب پرخاشگري در دوران نوجواني مي شوند
نوجواني مرحله اي است كه فرد طي آن براي ورود به بزرگسالي آماده مي شود، اين دوره با تغييرات جسمي و روحي بسياري همراه مي باشد و نوجوانان در اين دوره از زندگي ويژگي هايي را تجربه مي كند كه در پرخاشگري آن ها نقش زيادي دارد در ادامه اين مقاله برخي از اين ويژگي ها را به طور دقيق مورد بررسي قرار مي دهيم.

پرخاشگري نوجوانان، ويژگي هاي جسماني
فرد در دوره نوجواني از نظر جسماني تغييراتي در او ايجاد مي شود و ويژگي هايي در او به وجود مي آيد كه احتمال دارد باعث بروز پرخاشگري در او شود در زير بعضي از اين ويژگي ها را ذكر مي كنيم:

آغاز بلوغ جسماني
بروز صفات ثانويه و اوليه جنسي
سن ناشي گري
ناهماهنگي در حركات
تغييرات هورموني
احساس خستگي و درد عضلاني

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-درمان پرخاشگري نوجوانان به سادگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۳۳:۴۵ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

تاثير كرونا بر جنين

امروزه كرونا به يك نگراني گسترده تبديل شده و ترس و نگراني هاي زيادي را با خود به جامعه آورده است. نكته اي كه بايد در مورد اين بيماري در نظر گرفت اين است كه كرونا سن، جنسيت و قوميت نمي شناسد و درجوامع بشري بي وقفه در حال پيشروي مي باشد.

در ميان افراد جامعه چهار گروه در معرض خطر بيشتري قرار دارد و در مقابل كرونا آسيب پذيرتر خواهند بود آن گروه ها عبارت اند از :

كودكان، سالمندان، بيماران و زنان باردار
به نظر مي رسد كه اين افراد ضعيف تر مي باشند و ممكن است در معرض خطر بيشتري قرار بگيرند. در مورد گروه چهارم كه زنان باردار مي باشند نگراني ها دو چندان مي باشد، زيرا در اين گروه علاوه بر مادر، جنين نيز در خطر قرار مي گيرد.

اينكه مادر يك بيماري خطرناكي را به جنين منتقل دهد بسيار استرس زا و اضطراب آور مي باشد، بنابراين لازم است در مورد اثرات بيماري كرونا بر نوزاد و جنين اطلاعاتي را به درستي به دست آوريد.

به اين منظور توصيه مي شود تا اين مقاله (تاثير كرونا بر جنين) را مورد مطالعه قرار دهيد تا اطلاعاتي را در اين مورد كسب كنيد.

تاثير كرونا بر جنين و مادر باردار و پيشگيري از آن
زنان در دوران بارداري بخشي از ويتامين ها و مواد معدني موجود در بدن شان توسط جنيني كه در شكم دارند جذب مي شود و جنين از اين مواد تغذيه مي كند و به همين دليل بدن زن ضعيف تر مي شود.

همچنين بسته به ماه بارداري زن باردار ممكن است درد هاي حاملگي و احتمالا بي خوابي هايي را تجربه كند كه باعث مي شود بدنش ضعيف تر شده و نسبت به بيماري ها آسيب پذير گردد.

بيماري كرونا از بقيه بيماري ها مستثني نمي باشد و زن باردار نسبت به هم سن و سالان غير باردارش بيشتر در معرض خطر ابتلا به كرونا مي باشد.

بر اساس نتايج، آن طور به نظر مي رسد كه زنان بارداري كه قدري مسن تر، داراي اضافه وزن و يا بيماري هاي قلبي، فشار خون و ديابت هستند بيشتر در معرض آسيب ها قرار مي گيرند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-تاثير كرونا بر جنين


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۳:۰۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

بي خوابي بارداري

زماني كه در مورد درد هاي حاملگي صحبت مي كنيم بيشتر ناراحتي هايي مانند سرگيجه، تهوع، درد هاي شكمي و غيره را متصور مي شويم اما بايد اين نكته را در نظر بگيريم كه يكي از بزرگترين مشكلات خانم هاي باردار مشكلات خواب مي باشد.

يكي از شايع ترين مشكلات در دوران بارداري بي خوابي مي باشد كه بر سختي هاي اين دوران مي افزايد.

اما در مورد بي خوابي هاي دوران بارداري نگران نباشيد، اين بي خوابي ها كاملا طبيعي مي باشد و بسياري از زنان باردار اين موضوع را تجربه كرده اند.

طبيعي بودن اين موضوع به معني آن نيست كه راهي براي بهبودي اين وضعيت وجود ندارد بلكه مي توان براي بهبود اين وضعيت راهكار هاي خوبي را در نظر گرفت.

شما با مطالعه اين مقاله مي توانيد در مورد بي خوابي و علت هاي آن به خوبي آشنا شويد و در آخر توصيه هايي براي درمان اين مشكل در نظر بگيريد.

همه چيز درباره بي خوابي بارداري
در دوران بارداري بسياري از زنان احساس خستگي و خواب آلودگي مي كنند و بسياري از آن ها در خواب مشكلاتي دارند، بعضي از آن ها در به خواب رفتن مشكل دارند و برخي ديگر نيمه هاي شب از خواب بر مي خيزند و نمي توانند دوباره بخوابند و بد خواب مي شوند و دچار بي قراري مي شوند، در اين حالت وضعيت هاي ناخوشايندي براي آن ها به وجود مي آيد كه به بي خوابي بارداري معروف است.

ميزان بي خوابي شما در بارداري بستگي به ماه حاملگي تان دارد، به طوركلي اگر ۹ ماه بارداري را به سه دسته سه ماهه تقسيم كنيد در اين صورت بيشترين ميزان بي خوابي در سه ماهه اول و سوم خواهد بود.

مشكل بيخوابي در ۷۵ درصد از زنان باردار وجود دارد و بر اساس تحقيقات انجام شده اين گونه بي خوابي ها به جنين آسيبي وارد نمي كند و طبيعي مي باشد.

هورمون پرولاكتين
هورمون پرولاكتين
چرايي بي خوابي بارداري
در دوران بارداري زنان نگران بي خوابي هايشان هستند و دوست دارند به زندگي عادي شان برگردند، اما آن ها بايد بدانند كه عادي ترين اتفاقات زندگي شان همين بي خوابي ها مي باشد.

در اين مقاله درباره مشكل بي خوابي و خاصيتي كه دارد توضيحاتي را بيان مي كنيم كه مادران باردار بدانند. در اينجا متوجه مي شويد كه بيخوابي هاي بارداري گاهي اوقات زياد بد هم نيستند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-بي خوابي بارداري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۳:۳۹ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

درمان اضطراب ، بهترين روش هاي درمان اضطراب خفيف تا شديد

بهترين روش براي درمان اضطراب شديد چيست؟ در دنياي امروزي استرس و اضطراب امري پيچيده و اجتناب ناپذير مي باشد و همه ما هنگام مواجه با مسائل مختلف زندگي كم و بيش با اضطراب و استرس رو به رو مي شويم، اما با اين وجود مي توانيم راهكارها و روش هايي را ياد بگيريم كه با اضطراب ها و استرس هاي زندگي مقابله كنيم.

در بسياري از اوقات استرس هاي افراد به حدي شديد مي باشد كه از حد كنترل خارج مي شود. در صورت گرفتار شدن به اضطراب و استرس شديد مي توانيد از متخصصين و روانشناسان كمك بگيريد، مشاوره به شما كمك مي كند تا استرس خود را كنترل كنيد و بهترين راه و روش درماني را در ميان انبوهي از روش هاي درماني اتخاذ كنيد.

اضطراب چيست؟
اضطراب يك حالت ذهني مي باشد كه با احساساتي مانند نگراني، ترس و دلشوره همراه است و با حالت هاي فيزيولوژيك مانند تپش قلب، تعريق، نفس نفس زدن، سرگيجه و غيره مشخص مي شود.

اضطراب معمولا دلايل مبهم و نامشخصي دارد، علائم اضطراب شديد عملكرد روزانه را با اختلالاتي رو به رو مي كند. زماني كه عامل آزار دهنده مشخص شود به آن استرس مي گوييم. روش هايي كه براي مقابله با استرس استفاده مي شود تا حدودي مشابه با تكنيك هاي درماني اضطراب مي باشد.

درمان اضطراب
درمان اختلالات اضطرابي به شدت و دلايل وجود اضطراب در فرد بستگي دارد و بسياري مواقع افراد با استفاده از راهبردهايي با اضطراب مقابله مي كنند ولي بعضي اوقات شدت اضطراب به حدي زياد است كه لازم است فرد تحت درمان تخصصي قرار بگيرد و از روش هاي روانشناسي استفاده كند.

براي بهبود اضطراب مي توان از مداخلات روان درماني مثل درمان هاي تحليلي، درمان شناختي- رفتاري و درمان هاي دارويي استفاده كرد.

درمان تحليلي اضطراب شديد
در روش هاي تحليلي مانند روانكاوي و درمان هاي پويشي، فرض را بر اين قرار مي دهند كه اضطراب هايي كه فرد تجربه مي كند، ريشه در تعارضات ناخودآگاهي دارد كه در زمان كودكي در او شكل گرفته است، بر اساس نظريات روانكاوي تجارب و روابط اوليه زندگي بر روي شخصيت، احساسات و روابط بعدي فرد اثر مي گذارد، در واقع همه ما الگوهايي را براي زندگي داريم كه نسبت به آن آگاهي نداريم و به خاطر تجارب اوليه در زمان كودكي در ما شكل گرفته است.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-درمان اضطراب، بهترين روش هاي درمان اضطراب خفيف تا شديد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۰:۵۹ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

خيانت مردان در دوران بارداري

يكي از شيرين ترين دوره هاي زندگي براي هر زني بارداري مي باشد كه زنان آن را تجربه مي كنند، معمولا زنان در اين دوران به فكر خريد لباس براي كودك و لباس حاملگي بوده و تمام ذهن شان متمركز بر روي نوزاد مي باشد.

اما زناني هستند كه در دوره بارداري خيانت همسرشان را تجربه كرده اند به همين دليل دوران بارداري براي آن سخت وتلخ مي شود.

بر اساس تحقيقات انجام شده ده درصد از مردان در دوران حاملگي به دلايل مختلف خيانت مي كنند، يعني از هر ۱۰نفر يك نفر خيانت مي كند كه اين موضوع بسيار نگران كننده مي باشد و بر روي سلامت جنين و مادر تاثيرات منفي مي گذارد.

در اين مقاله توضيحاتي در مورد اين كه چرا مردان در دوران بارداري خيانت مي كنند، علت وقوع اين خيانت و طرز مواجهه و جلوگيري از آن بيان شده است.

خيانت مردان در دوران بارداري و ارتباط بين زوجين
در بارداري تغييرات بسياري بر روي زن و مرد به وجود مي آيد كه برخي از آن ها شيرين و برخي تلخ مي باشد و در اين حالت فشار بسياري بر روي روان فرد به وجود مي آيد.

در بعضي از مواقع بارداري باعث مي شود تا رابطه بهتري بين زوجين به وجود آيد و در برخي از مواقع فشار هاي ناشي از بارداري باعث مي شود تا منجر به خيانت مردان در دوران بارداري شود.

خيانت فقط به معني برقراري رابطه جنسي با فرد ديگر نمي باشد و در بعضي موارد ممكن است فرد از نظر عاطفي دچار كمبود شود و از نظر عاطفي به فرد ديگري ابراز علاقه و محبت كند و تعهد خود را زير پا بگذارد.

در دوران پر فشار و تنش بارداري مردان به دلايل مختلفي به زنان خود خيانت مي كنند و حتي مرداني كه با خيانت مخالف هستند و به زندگي شان متعهد بوده اند نيز ممكن است در اين دوره در دام خيانت بيفتند.

به همين دليل شرايط در دوران بارداري سخت تر مي شود و گاهي اوقات خطرات طولاني مدت و پايداري براي جنين و مادر به وجود مي آيد.

زماني كه مرد درگير خيانت مي شود ممكن است دير به خانه بيايد، كمتر به همسرش توجه كند و براي نزديكي به همسرش بهانه هاي مختلفي بياورد.

در دوران بارداري ممكن است فرد دچار تغييراتي شود و يا به خاطر مشكلاتي كه قبل از بارداري در بين زوجين وجود داشته است ارتباط بين آن ها كمرنگ تر شود اين امر مي تواند منجر به خيانت در دوران حاملگي شود و باعث مي شود فرصتي به وجود آيد كه مرد به زن خيانت كند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-خيانت مردان در دوران بارداري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۵۳:۵۰ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

وفاداري به همسر | چگونه همسري وفادار داشته باشم؟

در بسياري از مواقع با وجود آن كه زوجين تلاش مي كنند به همسرشان وفادار باشند اما باز هم مردان و زناني هستند كه تعهدات خود را در ازدواج ناديده مي گيرند و به آن توجه نمي كنند، عدم وفاداري به همسر و فرزندان باعث مي شود تا ناراحتي ها و مشاجرات زيادي در خانه به وجود آيد.

با انجام برخي رفتارها توسط زنان و مردان مي توان وفاداري در ميان همسران را به وجود آورد و اگر مي خواهيد اولويت اول زندگي همسرتان باشيد و او را به خانواده علاقه مند كنيد تا بتواند منافع زندگي شما را بر آورده سازد در اين خصوص بهتر است مهارت هايي را در اين زمينه فرا بگيريد و در صورتي كه نسبت به وفاداري همسرتان شك داريد يا احساس مي كنيد كه زندگي شما در خطر است بايد از مشاوره خانواده كمك بخواهيد تا آگاهي هاي لازم را در اختيارتان بگذارند و به شما كمك كنند.

وفاداري به همسر با جلب توجه او
براي اين كه يك همسر وفادار داشته باشيد بايد توجه او را به خودتان جلب كنيد، بسياري از زنان براي اين كه توجه همسرشان را جلب كنند از لوازم آرايشي و لباس هاي زيبا استفاده مي كنند تا همسرشان به سمت آن ها جذب شود اين روش در كوتاه مدت شايد مفيد باشد و همسرتان به شما اهميت دهد و به خواسته هايتان توجه كند اما در طولاني مدت مناسب نخواهد بود و طولي نمي كشد كه متوجه خواهيد شد وابستگي همسرتان به شما چندان قوي نيست.

برعكس مردان براي دريافت توجه دائم براي همسرشان هديه مي خرند و او را عادت به باج دادن مي كنند كه اين روش هم مناسب نمي باشد، براي وابسته كردن همسر خود در طول زندگي بهتر است رفتار هايي را انجام دهيد كه در ادامه اين مقاله شرح داده ايم، بعد از مطالعه تمرين كنيد تا بتوانيد همسراني وفادار داشته باشيد.

قدرداني كنيد
اگر به خاطر كارهايي كه همسرتان براي شما انجام داده است تشكر و قدرداني كنيد مي تواند در وابسته كردن همسرتان مفيد باشد و در اين صورت همسرتان براي ايجاد آرامش و يك زندگي خوب و ايده آل تلاش مي كند و هر چند تلاش او كم باشد اما آن را ببنيد و به او توجه كنيد و نسبت به كارها و تلاش هايي كه انجام مي دهد بازخورد مثبتي نشان دهيد.

غر نزنيد
زنان گاهي اوقات بسيار غر مي زنند و به طور مداوم از شوهرشان ايراد مي گيرند به طوري كه همسرشان صداي آن ها را بشنود يك مسئله را با صداي بلند تكرار كرده و يا زير لب زمزمه مي كنند، اين رفتار ها ممكن است همسرشان را ناراحت و آزرده خاطر كند، زيرا هيچ كس دوست ندارد با شخص غرغرو هم نشين شود و از هم نشيني با او لذت نمي برد و شما بايد تلاش كنيد اين رفتار ها را به حداقل برسانيد و موجب ناراحتي همسرتان نشويد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-وفاداري به همسر | چگونه همسري وفادار داشته باشم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۱۶:۳۲ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

اهميت خانواده ، نقش خانواده

نقش و اهميت خانواده در بسياري از مسائل زندگي افراد به وضوح ديده مي شود و خانواده اولين بخش از اجتماع مي باشد كه افراد به صورت تولد، فرزند خواندگي، يا ازدواج وارد آن مي شوند. روابط بين اعضاي خانواده و نقش هايي كه هر يك از اعضا بر عهده دارند، بر روي شكل گيري شخصيت و نحوه تعاملات فرد تاثير بسياري مي گذارد.

علاوه بر ژن هاي مشابه، سبك هاي ارتباطي افراد يك خانواده باعث به وجود آمدن خصوصيات مشترك در بين آن ها مي شود بنابراين نقش خانواده بسيار مهم است، زيرا شخصيت اعضا در آن محيط شكل مي گيرد.

در اين مقاله نقش و اهميت خانواده را مورد بررسي قرار مي دهيم و در ادامه اين مقاله به تاثير خانواده در حوزه هاي مختلف مي پردازيم پس اين مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهيد تا در مورد خانواده آگاهي هاي بيشتري را كسب كنيد.

اهميت خانواده در ازدواج
خانواده نقش بسياري در ازدواج فرزندان و الگوهاي رفتاري كه آن ها در زندگي مشترك خود ايفا مي كنند دارد، و به همين دليل افراد براي اين كه بتوانند به شناخت و درك بهتري از همسر آينده شان برسند به روابط او با خانواده اش دقت مي كنند.

از نظر علمي خانواده از طريق سبك هاي ارتباطي و نحوه پرورش دلبستگي مي تواند الگوهاي رفتاري را در فرد به وجود آورد كه بر روي روابط عاطفي بعدي او تاثير بسياري دارد. علاوه بر موارد بيان شده، خانواده مي تواند در امر ازدواج نقش تسهيل گر را داشته باشد، زيرا اگر خانواده سالم باشد با آموزش نحوه درست تصميم گيري و كمك به فرزندان در مسير استقلال خواهي مي تواند امر ازدواج را براي آن ها آسان تر كند.

اما بسياري از خانواده ها به دليل تعارضات دروني، ازدواج اعضا را با مشكلاتي رو به رو مي كنند، به عنوان مثال خانواده ها نمي توانند استقلال اعضاي خود را قبول كنند و به همين دليل در زندگي فرزندان شان دخالت مي كنند و هم چنين به دليل كمبود مهارت هاي ارتباطي نمي توانند حمايت هاي عاطفي كافي را براي فرزندشان فراهم كنند.

قبل از ازدواج بسيار مهم است كه خانواده فرد مورد نظر را در نظر بگيريد و نحوه ارتباطات ميان اعضاي خانواده را مورد بررسي قرار دهيد در اين زمينه مي توانيد از مشاوره قبل از ازدواج كمك بخواهيد تا راهنمايي هاي لازم را انجام دهد.

نقش و اهميت خانواده در شكل گيري شخصيت افراد
خانواده اولين منبع يادگيري مي باشد و بر روي فرد تاثير زيادي مي گذارد و در مسير زندگي نقش تعيين كننده اي براي افراد دارد و نهاد خانواده از دو روش بر روي افراد اثر مي گذارد؛ اول از طريق انتقال ژن مي باشد و دوم از طريق اعمال و روش هاي تربيتي و سبك هاي فرزند پروري كه والدين براي فرزندشان در نظر مي گيرند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-اهميت خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۳۲:۰۵ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

الكتروشوك درماني ، كاربرد و عوارض جانبي الكتروشوك درماني

آيا تا به حال با اصطلاح الكتروشوك درماني مواجه شده ايد؟ شايد در فيلم هاي سينمايي ديده باشيد كه در بيمارستان هاي اعصاب و روان براي بيماران بد حال از شوك الكتريكي استفاده مي كنند، معمولا اين نوع درمان براي بينندگان صحنه اي وحشتناك و رعب آور را تداعي مي كند و شايد خيال كنيد كه نوعي تنبيه و قساوت قلب مي باشد كه در مورد بيماران اعصاب و روان صورت مي گيرد، در حالي كه اين يك نوع روش درماني است كه مبناي علمي خاص خودش را دارد.

اگر مي خواهيد اطلاعات بيشتري در اين زمينه به دست آوريد اين مقاله كه درباره كاربرد الكتروشوك درماني، تاثير و روش اجراي آن است را مورد مطالعه قرار دهيد تا آگاهي هاي لازم را به دست آوريد.

الكتروشوك درماني چيست؟
الكتروشوك درماني يا درمان با تشنج برقي نوعي درمان پزشكي مي باشد كه براي بهبود و رفع اختلالات رواني شديد مورد استفاده قرار مي گيرد، الكتروشوك درماني، روش درماني است كه معمولا به عنوان آخرين راه حل براي اختلالات افسردگي اساسي(عمده)، افسردگي دو قطبي يا كاتاتونيا به كار مي رود و براي انجام آن از بيمار رضايت گرفته مي شود و در آن صورت انجام مي شود.

تاريخچه الكتروشوك درماني
در سال ۱۹۳۴ توانستند تا يك بيماري روان پريشي را با ايجاد تشنج با استفاده از كافور محلول در روغن معالجه كنند، هم چنين دانشمندان توانستند الكتريسيته را براي ايجاد تشنج بر روي مغز حيوانات مورد استفاده قرار دهند و جريان امن و خوبي را بر روي مغز ايجاد كنند، در سال ۱۹۳۸ يك بيمار كه مبتلا به روان پريشي و هذيان گويي پس از يازده جلسه درمان با شوك الكتريكي مورد معالجه قرار گرفت.

بعد از آن متخصصان تلاش كردند تا مشكلات و عوارضي كه به خاطر شوك الكتريكي به وجود مي آيد را كاهش دهند و مشكلات مربوط به حافظه را بهبود بخشند و راهي ايمن براي استفاده از اين روش پيدا كنند، اما با پيشرفت درمان هاي دارويي استفاده از الكتروشوك درماني كاهش يافت و تنها در صورت ضروري از اين روش درماني استفاده مي شود.

 

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-الكتروشوك درماني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۰۰:۵۹ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
قالب وبلاگ
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر