moshaverrkhob
moshaverrkhob

در حالي كه همواره فرد داراي يك بيماري شديد در شرايط سختي مي باشد، ولي سختي آن مي تواند همانند شرايط سخت ايجاد شده براي افرادي باشد كه او را دوست دارند.

در اين مقاله تجربيات يك دختري بيان شده است كه به خواهر بيمار خودش كمك مي كند.

حمايت خواهرانه – بهترين خواهر دنيا
اين مقاله براي شرايط زير مي تواند مفيد باشد:
برادر يا خواهر شما داراي يك بيماري شديدي مي باشد
شما از يك برادر يا خواهري مراقبت كنيد كه داراي يك بيماري شديدي مي باشد
شما با استرس مربوط به حمايت از يك برادر يا خواهر بيمار مواجه هستيد.
حمايت خواهرانه - بهترين خواهر دنيا - مشاوركو
حمايت خواهرانه – بهترين خواهر دنيا – مشاوركو
خواهر فوق العاده من
دو سال پيش خواهر بزرگ من، مادر مجرد دو نفر بوده است.

او شركت خودش را اداره مي كرد، مشغول بازي مي شد و با گروه هايي خوانندگي مي كرد، به صورت پاره وقت در دانشگاه درس مي خواند و در كارهاي خيريه داوطلب مي شد.

حتي با تمامي اين كارهايي كه انجام مي داد، باز هم براي انجام دادن كارهايي همانند: دوختن لباس رسمي من، رنگ كردن موي من، و گوش دادن به گريه من در پشت تلفن و در زماني كه رابطه ام با دوست پسرم به هم خورده بود، وقت داشت.

الان خواهرم داراي سرطان مغز مي باشد
بعد از سپري كردن جراحي، شيمي درماني و پرتو درماني و حتي استفاده از روش هاي درماني جايگزين در زير نور خورشيد، او يك سايه اي از خود قبلي اش شده است.

او نمي تواند صحبت كند؛ او از طريق صداي خر خر كردن ارتباط برقرار مي كند. او نمي تواند سوار اتوبوس شود يا از چهار راه عبور كند، و او نمي تواند براي خودش آشپزي كند يا لباس خودش را بپوشد.

او حتي نمي تواند من را هم بشناسد.

در مراحل اول من كل زندگي ام را صرف حمايت از او كردم
من خواهرم را به حمام مي بردم، لباس او را مي پوشاندم، براي او رانندگي مي كردم و به او كمك مي كردم تا كارهايش را انجام دهد.

من هر روز صبح مطالبي را براي او مي خواندم و از طرف او با دوستانش ارتباط برقرار مي كردم.

زندگي من متوقف شده بود و من تا جايي كه مي توانستم خودم را وقف خواهرم مي كردم، به همين دليل او همچنان مي تواند شادماني و زيبايي قبلي خودش را حفظ كند.

منبع:مشاور كو:مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-حمايت خواهرانه – بهترين خواهر دنيا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۴۲:۰۹ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

آموزش پس انداز كردن به كودكان اين نيست كه فقط پس انداز كنند بلكه بايد روشهاي آن را آموزش دهيد و راه هاي تفريح و يازي جايگزين را آموزش دهيد.

در زندگي مدرن امروزي، مدها و گرايش ها همواره در حال تغيير هستند. به همين دليل پس انداز پول به يك نوع وظيفه تبديل شده است.

به منظور مطلع شدن با روشهاي پس انداز كردن براي تامين هزينه هاي مربوط به لوازم بچه ها، اين مقاله را مطالعه كنيد.

مراحل آموزش پس انداز كردن به كودكان
در شرايطي كه امكان پذير باشد، سعي كنيد لباس هاي دست دوم بخريد
در شرايطي كه امكان پذير باشد، سعي كنيد لباس هاي دست دوم بخريد
۱٫ در شرايطي كه امكان پذير باشد، سعي كنيد لباس هاي دست دوم بخريد.
اين كار را هم براي بچه تازه متولد شده تان و هم براي بچه ۱۰ ساله تان انجام دهيد. خريد وسايل دست دوم منجر به پس انداز بيشتر پولتان خواهد شد.

واقعيت اين است كه لباس هاي دست دوم زيادي وجود دارند كه كيفيت و شرايط آنها خيلي بهتر از شرايط مورد تصور شما مي باشد!

در بازارهايي كه خريدهاي روزمره تان را انجام مي دهيد، مي توانيد يك سري فروشگاه هاي خيريه پيدا كنيد.

در غير اينصورت، مي توانيد چنين مغازه هايي را در اينترنت پيدا كنيد؛ با اين وجود توصيه مي شود كه در حين خريد آنلاين نكات احتياطي لازم را مد نظر داشته باشيد.

كارتون ها يا گرافيك هاي مربوط به پيراهن هاي قديمي را برداريد
كارتون ها يا گرافيك هاي مربوط به پيراهن هاي قديمي را برداريد
۲٫ كارتون ها يا گرافيك هاي مربوط به پيراهن هاي قديمي را برداريد و آنها را به لباس هاي جديد بچسبانيد.
همچنين شما مي توانيد پيراهن هاي جديدي با اندازه هاي صفر بخريد كه تصوير شخصيت محبوب كودكتان بر روي آن قرار دارد و بعد از آن اين تصوير را بِبُرّيد و بر روي پيراهن هاي جديد بچه هايتان بچسبانيد.

پيراهن هاي اندازه صفر نسبتا قيمت پايين تري دارند، بنابراين به منظور خوشحال كردن كودك و همچنين پس انداز پول مي توانند مورد استفاده قرار داده شوند.

منبع:مشاور كو:مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-آموزش پس انداز كردن به كودكان براي تامين نيازهاي بچه هايتان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۴ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۶:۱۷:۲۰ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

آيا مي خواهيد مجددا با بچه هايتان ارتباط برقرار كنيد؟ اين مقاله به شما كمك خواهد كرد تا اين كار را به صورت مناسبي انجام دهيد!

مراحل:
از بچه هايتان بپرسيد كه حالشان چطور است
از بچه هايتان بپرسيد كه حالشان چطور است
۱٫ از بچه هايتان بپرسيد كه حالشان چطور است.
اولين كار مهمي كه بايد انجام دهيد عبارت از توجه كردن به آنها مي باشد.

در صورتيكه بچه هايتان متوجه شوند كه براي شما اهميت دارند، فرد مهمي برايشان خواهيد بود.

همچنين بايد به صحبت هاي آنها گوش دهيد. يك مكالمه اي با هم داشته باشيد و اجازه ندهيد كه بچه تان تنها فرد صحبت كننده باشد.

مطمئن شويد كه آنها هيچ مشكلي ندارند
مطمئن شويد كه آنها هيچ مشكلي ندارند
۲٫ مطمئن شويد كه آنها هيچ مشكلي ندارند.
در صورتيكه بچه تان ناراحت به نظر برسد، از او بپرسيد كه چه مساله اي پيش آمده است. تا جاييكه امكان پذير باشيد، سعي كنيد كه مشاوره هاي مفيدي به او ارائه دهيد.

يك سري شب هاي خاصي براي خودتان داشته باشيد
يك سري شب هاي خاصي براي خودتان داشته باشيد
۳٫ يك سري شب هاي خاصي براي خودتان داشته باشيد.
براي مثال، “شنبه خوراكي” داشته باشيد و در آن ۳ پوند به بچه تان بدهيد و اجازه دهيد كه هر چيزي كه مي خواهد را از مغازه بخرد.

يا از طريق مشغول شدن به بازي هاي تخته اي مي توانيد يك شب سرگرم كننده خانوادگي داشته باشيد.

با اين وجود، اگر شما براي انجام چنين برنامه هايي مشكل داشته باشيد و نتوانيد آنها را ادامه دهيد، در اين صورت بچه تان بهانه بيشتري براي دور شدن از شما خواهد داشت.

شما نمي خواهيد بچه تان اين تفكر را داشته باشد كه شما همواره روزهاي خاصشان را خراب مي كنيد. اين كارتان به او نشان خواهد داد كه كارتان براي شما مهمتر از بچه تان مي باشد.

منبع:مشاور كو:مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-برقراري ارتباط مجدد با بچه هايتان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۳۹:۴۰ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

روان كاوي، هم در نظريه و هم از نظر روش درماني، در اواخر قرن نوزدهم توسعه يافت.

روان كاوان بر مبناي اين فرض مي باشد كه تضاد هاي ناهوشيار منجر شناخت ريشه هاي مشكلات روان شناختي مي شوند، كه و تواند علائم مربوط به اين مشكلات را با قرار دادن و انتقال اين تضاد ها به بخش هشيار مغز كاهش داد.

نظريه مربوط به روان كاوي بارها مورد انتقاد و اصلاح قرار گرفته است، ولي همچنان به عنوان يكي از موثرترين رهيافت ها موجود در زمينه روان شناسي مطرح مي باشد.

تاريخچه روان كاوي
بررسي هاي صورت گرفته به منظور پيدا كردن ريشه ها و تاريخچه روان كاوي، نشان دهنده اين بوده است كه يك شخص بسيار مهمي به اسم سيگموند فرويد[۱] ايجاد كننده اين روش مي باشد.

فرويد در سال ۱۸۵۶ متولّد شد، و يك عصب شناس بسيار مشهوري بود كه كارهايش منجر به برخورد وي با افراد داراي علائم خاص بدني شد كه هيستري يا تشنج ناميده شد.

فرويد تحت تاثير كارهايه عصب شناسي به اسم جين مارتين چاركوت[۲]، شروع به استفاده از هيپنوتيزم در درمان افراد داراي تشنج كرد.

با افزايش علاقه فرويد به هيپنوتيزم، وي با جوزف[۳] برور همكاري كرد تا يك روش جديد درماني را توسعه دهند كه به افراد درمانجو كمك مي كرد تا خاطرات مربوط به حوادث آسيب زا، كه در زماني نزديك به بروز اين علائم اتفاق افتاده بود، را مورد بررسي قرار دهند.

فرويد و برور مشاهده كردند در زماني كه افراد در نتيجه هيپنوتيزم به اين خاطرات دست مي يبند و به صورت راحت در مورد آن صحبت مي كنند، علائم مربوط به بيماري در اين افراد كاهش مي يابد.

در سال ۱۸۹۵، فرويد و بريور مطالعات خودشان را در هيستريا[۴] چاپ كردند و در آن، شرايط چند فردي كه با استفاده از روان كاوي بهبود يافته بودند را بحث كرده بودند.

در سطح گسترده اي اين انتشارات به عنوان اولين پيشبرد موجود در ادبيات روان تحليلي در نظر گرفته مي شود.

بعد از اينكه فرويد چندين بار در نتيجه استفاده از هيپنوتيزم به مشكل خورد، اين روش را مورد استفاده قرار نداد و شروع به استفاده از رهيافتي كرد كه به”ارتباط آزاد” معروف شده بود.

فرويد با درخواست از افراد درمانجو براي آزاد صحبت كردن در رابطه با مواردي كه به ذهن شان خطور مي كند .

تحليل كردن اين ارتباطات آزاد، به اين نتيجه دست يافت كه استفاده از اين روش منجر به دست يابي به ريشه هاي مشكلات روان شناخته مي شود.

وي با كشف كردن خاطرات سركوب شده به آنها دست مي يافت. وي به منظور توصيف كردن اين رهيافت جديد درماني و نظريه هاي مربوط به آن، استفاده از واژه “روان كاوي” را مصطلح كرد.

با گذشت زمان، فرويد نظره ي خود را گسترش داد و آن را اصلاح كرد.

هر چند كه وي همچنان اين عقيده را داشت كه آسيب هاي ذهني تحت تاثير سلامت رواني فرد قرار دارند، ولي وي در مرحله اول شروع به در نظر گرفتن علائم ، به عنوان نتيجه مربوط به تضاد هاي ناهشيار كرد.

وي نظريه اي را مطرح كرد كه بر اساس آن، روياها عبارت از تلاش هاي ناخود آگاه مي باشند كه از طريق تضاد ها و يا بيان كردن تمايلات تهديد كننده، وارد بخش هشيار فرد مي شوند.

منبع:مشاور كو:مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-روان كاوي / روان كاوي مدرن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۳:۳۹ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

روش درماني افزايش ارتباط به منظور آموزش مهارت هاي رابطه اي به زوجين و خانواده ها، از يك رهيافت آموزشي استفاده مي كند تا احساسات و ادراكات آنها را به صورت مناسب به هم مرتبط كند، به نحوي كه بتوانند همراه با يكديگر، استراتژي هاي مقابله اي را توسعه دهند.

اين رهيافت درماني مختصر براي كمك به زوجين، افراد و يا گروه هايي طراحي شده است كه اين مهارت هاي تمريني را ياد مي گيرند و توانايي مناسبي را براي ثابت نگه داشتن وضعيت خودشان در بعد از دوره درماني دارند.

افراد داراي شرايط سنّي مختلف كه به درمان مراجعه مي كنند و تمايل دارند تا نگراني هاي رابطه اي و خانوادگي را بشناسند، مي توانند با استفاده از اين رهيافت به نتايج مفيدي دست يابند.

تاريخچه و توسعه
رشته سلامت رواني براي اولين بار در ميانه هاي دهه ۱۹۶۰، توسط يك مدل پزشكي كه بر روي تشخيص و درمان نگراني ها مربوط به بيماري هاي طبّي متمركز بود، ايجاد شد.

روش درماني افزايش ارتباط ، در سال ۱۹۶۹ توسط برنارد و لوئيز گورني[۱] و به عنوان يك جايگزيني براي روش پزشكي ايجاد شد كه بر روي آموزش و مهارت تاكيد زيادي مي كرد.

بيشتر رهيافت هاي درماني مورد استفاده در آن دوره زماني، درمانگر را به عنوان يك شخصيت داراي قدرت مطلق در نظر مي گرفتند كه بر روي رابطه درماني افراد كنترل دارد.

روش درمان بهبود رابطه نسبت به رهيافت هاي موجود در آن دوره زماني متفاوت بود و به جاي تمركز بر روي رابطه درمانگر و شخص درمانجو، بر روي رابطه بين دو نفر (زوجين مراجعه كننده به درمان) متمركز مي شود.

ايده هاي كارل روگرز و بي اف اسكينر[۲] منجر به ايجاد پيشبردهاي زيادي در روش درماني بهبود رابطه شد.

همچنين هر دو اين نفرات تاثير گذار ، مفهوم قدرت مطلق درمانگر در طول دوره درماني را مورد پرسش و ترديد قرار دادند.

گورني بر اساس ديدگاه اين افراد، تلاش كرد تا يك رهيافت درماني را توسعه دهد كه بر مبناي مشاركت و منابع و توانايي هاي افراد درمانجو باشد.

در اغلب موراد، اين روش درماني به صورت گروهي ارائه مي شود، ولي مي تواند براي درمان نياز هاي فردي زوجين و اعضاي خانواده ها هم مفيد باشد.

روش درماني بهبود رابطه به چه نحوي كار مي كند؟

منبع:مشاور كو:مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-روش درماني افزايش ارتباط


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۲۳:۲۵ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

زناي محصنه عبارت از رابطه جنسي يك فرد ازدواج كرده با يك فردي غير از همسرش مي باشد.

در هر جامعه اي، ممنوعيت ها يا حرام هاي مكتوب يا مرسوم در مخالفت با زناي محصنه بخشي از دستورالعمل هاي ازدواجي را تشكيل مي دهند.

متاسفانه زناي محصنه به يك موضوع عمومي تبديل شده است و حتي در برخي مواقع همانند ازدواج شايع مي باشد.

قوانين حمورايي (۱۸ قرن قبل از ميلاد مسيح) در بابل مجازات مرگ را براي زناكار تعيين كرده است.

در يونان باستان و در قانون روم، يك زن خائن بايد كشته مي شد ولي يك مرد خائن بايد به شدت مجازات مي شد.

مسيحيت، اسلام و يهود يك سري مجازات هاي مشخصي را براي زناي محصنه تعيين كرده اند.

مجازات بيان شده براي مرد و زن زناكار در كتاب عهد جديد مسيحيان و مجموعه قوانين و شرعي يهود (تلمود)، صريح تر و مشخص تر از مجازات بيان شده در تورات يا قرآن مي باشند.

در تفاسير سخت گيرانه از قانون اسلامي يا شريعت، زن و مرد زناكار هر دو به صورت يكساني بايد مورد مجازات قرار بگيرند (خيانت زناشويي در زبان عربي به معناي زنا مي باشد كه عبارت از هر نوع رابطه جنسي غير از رابطه هاي جنسي مابين زن و شوهر مي باشد)

كه يكي از اين مجازات ها عبارت از كشته شدن به وسيله سنگ زدن يا سنگسار مي باشد (اين مجازات همچنان در برخي از كشورها اجرا مي شود).

به دليل اينكه عبارت زناي محصنه به صورت مشخص دلالت بر ديدگاه اسلامي و مسيحي – يهودي نسبت به ازدواج دارد، اكثر انسان شناسان معاصر با يك احتياط خاصي از اين عبارت استفاده مي كنند.

زناي محصنه
زناي محصنه
جوامع زيادي وجود دارند كه در آنها ازدواج به عنوان يك قرارداد داراي قطعيت سطح پايين مي باشد و روابط جنسي خارج از رابطه ازدواجي كمتر مورد مجازات قرار مي گيرند.

به بيان ديگر جوامع مختلف ديدگاه كاملا متفاوتي نسبت به زناي محصنه دارند.

منبع:مشاور كو:مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-زناي محصنه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: زناي محصنه، زنا، زنانان زناكار،
موضوع:
[ ۲۱ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۳۹:۴۶ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

شستن مداوم دست ها، دوش گرفتن هاي بيش از حد طولاني، چك كردن چندين و چند باره ي قفل ها، شير آب و گاز و نگه داشتن وسايل كهنه و به درد نخور به اميد اينكه روزي به كار مي آيند، تنها چند نمونه از رفتارهاي وسواس گونه اي هستند كه ريشه در افكار وسواسي دارند.

اما آيا دارا بودن اين علايم به معناي آن است كه شما دچار اختلال وسواس فكري- عملي هستيد؟

در پاسخ بايد گفت خير.

تجربه ي اين علايم در صورتي با عنوان اختلال وسواس نام گذاري مي شود كه منجر به ايجاد اختلال در عملكرد روزانه تان شده باشد.

بنابراين در صورتي كه در طي روز به قدري دست هاي تان را مي شوييد كه پوست تان با مشكل مواجه شده است، صداي سايرين در آمده است و يا به صورت قابل توجهي وقت تان مي گذرد، بررسي وسواس ضروري است.

با ادامه ي متن همراه باشيد تا شما را با ساده ترين و كاربردي ترين روش هاي مقابله با وسواس آشنا كنيم.

ساده ترين تكنيك غلبه بر وسواس فكري عملي
ساده ترين تكنيك غلبه بر وسواس فكري عملي -مشاور كو
وسواس فكري- عملي (OSD) چيست؟
در اصطلاح علم روانشناسي، وسواس عبارت است از الگوهاي تكرار شونده ي افكار و رفتار كه فرد علي رغم آگاهي از آن ها قادر به كنترل شان نيست و در خصوص آن ها احساس اجبار مي كند.

بنابراين يك فرد وسواسي اگر چه مي داند كه بيش از حد قايل به نظم و ترتيب است، وسايل را چك مي كند و يا زير دوش مي ماند، اما قادر به كنترل و تغيير اين وضعيت نيست.

اين اختلال در طيف اختلالات اضطرابي رده بندي مي شود و روش هاي درماني مختلفي از جمله رفتاردرماني شناختي، درمان مبتني بر پذيرش و توجه، گروه درماني و خانواده درماني براي آن به كار رفته است.

منبع:مشاور كو:مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-ساده ترين تكنيك غلبه بر وسواس فكري عملي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۲۰:۴۹ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

استرس با زندگي شما چه مي كند؟
زندگي در دنياي شلوغ و پيچيده ي امروزي سرشار از استرس و احساس فشار و تنش است.

در حقيقت نمي توان فردي را يافت كه از استرسهاي روزمره به دور باشد چرا كه اضطراب و فشار با زندگي افراد در تمامي جوامع عجين شده است.

آنچه مهم است آن است كه بتوانيم از طريق مهارت هاي مديريت اضطراب ، از سلامت رواني مان در برابر عوامل ايجاد كننده ي فشار مراقبت كنيم و تا حد ممكن تهيديدها را به فرصت هايي براي رشد تبديل كنيم.

در ادامه ي مطلب شما را با جزييات استرس و نحوه ي مديريت آن آشنا خواهيم كرد.

در چه شرايطي استرس بيشتر مي شود؟
ممكن است هر روز با خروج از منزل وضعيت هاي مختلفي را تجربه كنيد كه شما را در وضعيت استرس و تنيدگي قرار مي دهند.

اين وضعيت مي تواند شامل گير كردن در ترافيك، آلودگي هوا، دير رسيدن به محيط كار و.. باشد.

اما دسته اي از عوامل مي توانند ميزان تنيدگي را تا حد قابل توجهي افزايش دهند.

استرس - مشاور كو (1)
تاثير موش جونده استرس بر روي خانه روان – مشاور كو
اين عوامل عبارتند از:
ايجاد تغييرات عمده در زندگي (تغييراتي مانند جابجايي محل سكونت، تعويض شغل، از دست دادن عزيزان، طلاق، ازدواج، بارداري، تولد فرزند، قبولي در دانشگاه، كنكور و…)
نيروي بيروني تهيديد كننده ي جان و يا سلامتي (مانند بيماري، سانحه، آتش سوزي، بلاياي طبيعي و..)
احساس از دست دادن كنترل شخصي
بنابراين در صورتي كه در معرض يك يا چند عامل از عوامل ذكر شده هستيد، لازم است تا مراقبت از سلامت روان تان را در اولويت اول قرار دهيد و با يادگيري مهارت مديريت اضطراب، احتمال ابتلا به اضطراب، افسردگي و ساير مشكلات روحي را به حداقل ممكن برسانيد.

آيا مي دانيد اضطراب با بدنتان چه مي كند؟
متاسفانه بسياري ازافراد ار تاثيرات جسمي استرس ناآگاه اند.

با قرار گرفتن در معرض تنش هاي روزانه، حجم زايدي از كورتيزول و آدرنالين در بدن آزاد مي شود كه نه تنها سيستم ايمني بدن را به نحو چشمگيري تحت تاثير قرار مي دهد بلكه منجر به ضربان قلب، بالا رفتن فشار خون، مشكل در تنفس و.. مي شود.

منبع:مشاور كو:مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-تاثير موش جونده استرس بر روي خانه روان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۱۳:۱۷ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

خودكشي يك دوست
داشتن يك دوست متمايل به خودكشي مي تواند فرد را در شرايط مقابله اي قرار دهد.

اين فرد مي تواند احساس ترس داشته باشد، ولي يك سري مواردي وجود دارند كه با انجام دادن آنها مي توانيد به وي كمك كنيد.

در صورتي كه نگران باشيد كه دوستتان با يك خطر فوري مواجه است.

فايل صوتي “تمايل به خودكشي يه دوست” قرار داده شده است.

تمايل به خودكشي در دوستم استخوانهايم را خورد مي كند
يك سري سرويس هايي وجود دارند كه مي توانيد با آنها تماس بگيريد.

مي توانيد از مشاورين كانون مشاوران ايران نيز كمك بگيريد.

همچنين بايد از خودتان هم مراقبت كنيد و در صورتي كه احساس خطر بيشتري بكنيد، از يك فرد ديگري مشاوره بگيريد.

تمايل به خودكشي در دوستم استخوانهايم را خورد مي كند - مشاوره
تمايل به خودكشي در دوستم استخوانهايم را خورد مي كند – مشاوره
اين مقاله براي شرايط زير كاربرد داريد:

نگران دوست خودتان باشيد
اين احساس را داشته باشيد كه دوست شما متمايل به خودكشي مي باشد
نسبت به كاري كه بايد انجام بدهيد، مطمئن نباشيد.
برادر شما از خودكشي حرف ميزند
خواهر شما قصد خودكشي دارد.
به چه نحوي مي توانم مطمئن شوم كه دوستم به كمك من نياز دارد؟
در صورتي كه دوستتان به شما بگويد كه احساس مي كند تمايل به خودكشي دارد، شما بايد اين مورد را جدي بگيريد.

شنيدين اين حرف از زبان آنها مي تواند منجر به ايجاد احساس مضمحل شدن در شما شود يا شما را دچار نگراني زيادي كند، به خصوص در صورتيكه آنها ناراحت يا عصبي باشند.

با اين وجود، در صورتي كه فردي كه با وي صحبت مي كنيد بخواهد به خودكشي دست بزند، نكته مثبتي كه وجود دارد عبارت از اين است كه آنها اين موضوع را فقط پيش خودشان نگه نمي دارند و آن را بروز مي دهند.

منبع:مشاور كو:مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-تمايل به خودكشي در دوستم استخوانهايم را خورد مي كند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۲۰:۱۲ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

مراحل مربوط به نجات يافتن از افسردگي دوقطبي و تفكرات خودكشي
با يك فردي صحبت كنيد – پزشك خودتان، مدير موردي، بستگان يا دوستان.

كمك دريافت كنيد – پزشك يا مدير موردي شما مي تواند به شما كمك كند تا علائم خودتان را مديريت كنيد.

در شرايط اوژانسي مي توانيد با تيم ارزيابي شرايط بحراني سلامت روان عمومي محلي خودتان تماس برقرار كنيد (كه در برخي مواقع به عنوان تيم CAT ناميده مي شوند).

تنها نباشيد – سعي كنيد كه در كنار افراد ديگر و فعال بمانيد.

افسردگي دوقطبي و تفكرات خودكشي
افسردگي دوقطبي و تفكرات خودكشي – مشاوركو
كمك كردن به فرد داراي اختلال دو قطبي
آيا شرايط اوژانسي داريد؟
در صورت وجود شرايط زير، سريعا به دريافت كمك اقدام كنيد:

به صورت عمدي به خودش آسيب مي زندصحبت كردن در رابطه با خودكشي يا آسيب زدن به يك فرد ديگراز خود بيخود مي شود (نمي داند كه چه كسي است، در كجا است و در چه زماني از روز است)داراي يكسري توهمات (شنيدن يا ديدن مواردي كه واقعي نمي باشند) و هذيان ها (داشتن عقايد كاملا عجيب و غريب، كه در اغلب مواقع بر مبناي توهمات مي باشد) استدچارسردرگمي است يا هيچ احساسي نداردداراي يكسري برنامه هاي غيرواقعي مي باشد

اختلال دوقطبي فقط بر روي بيمار مبتلا به اين اختلال تاثير نمي گذارد.

اين بيماري همچنين بر روي خانواده و دوستان وي هم تاثير مي گذارد.

اغلب افرادي كه رابطه نزديكي با فرد مبتلا به اختلال دوقطبي دارند، تحت شرايط استرس قرار مي گيرند. ممكن است اين افراد دچار سردرگمي شوند يا نسبت به بيماري و نقش شان در بهبود فرد بي اطلاع باشند.

شايد آنها نسبت به انجام دادن مواردي كه منجر به وخيم تر شدن شرايط شود، ترس داشته باشند.

 

منبع:مشاور كو:مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-افسردگي دوقطبي و تفكرات خودكشي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۰۴:۳۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
قالب وبلاگ
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر