moshaverrkhob
moshaverrkhob

درمان و دليل قهر طولاني

قهر طولاني از جمله رفتارهاي مخربي است كه در بسياري از خانواده ها ديده مي شود. افراد مختلف معمولا از اين روش براي رسيدن به خواسته‌هاي خود استفاده مي كنند. قهر مي تواند علت هاي مختلفي داشته باشد اما به هر دليلي كه باشد پيامدهاي نامناسبي را به همراه دارد.

روانشناسي قهر
قهر نوعي رفتار دفاعي براي آزار طرف مقابل يا ناراحت شدن و سرسنگين بودن با همسر يا افراد ديگر به هر نيتي است. البته اين امر هميشه بد نيست شايد با قهر فرد نسبت به رفتار اشتباهش آگاه شود اما نبايد در طولاني مدت از اين روش استفاده كرد.

تفاوت قهر و لجبازي
قهر و لجبازي هر دو رفتاري متفاوت هستند و ريشه در خصوصيات اخلاقي فرد دارند. هردوي آن ها حاصل خشم افراد درونگرا كم جرات، منفعل، پرخاشگر، خجالتي و پرتوقع هستند، اين افراد نمي توانند احساسات خود را بيان كنند و قهر براي آن ها نوعي اعتراض مي باشد كه از جانب كسي كه داراي ويژگي‌هاي ذكر شده است ابراز مي‌شود.

لجبازي به معناي پافشاري روي نظر و عقيده خود فرد است. اين افراد با عقايد و افكار ديگران مخالفت مي‌كنند و از موضع خود كوتاه نمي‌آيند.

چه كساني بيشتر قهر مي كنند؟
افرادي كه بيشتر قهر مي كنند انتقاد ناپذير بوده، اعتمادبه نفس پاييني دارند و به دليل ترس و اضطرابي كه دارند نمي توانند از خود دفاع كنند در نتيجه به قهر رو مي‌آورند.

اين افراد براي جلوگيري از اضطراب و فرار، واكنش هاي كناره‌گيري را انتخاب مي‌كنند.

همچنين كودكاني كه والدينشان از قهر براي تنبيه استفاده مي كنند در بزرگسالي هم در مواجهه با مشكلات از اين واكنش استفاده مي كنند.

دلايل قهر كردن
مهم ترين دلايل قهر عبارت است از:

والدين آن ها از قهر كردن به عنوان تنبيه استفاده كرده اند مثلاً والدين براي اينكه فرزندشان اشتباهي را تكرار نكند با او قهر مي‌كنند.
براي جلب توجه، برخي از افرادي كه در شرف ازدواج هستند قهر مي كنند تا نامزدشان نسبت به آن ها بي توجه نشود.
آزار و اذيت يك نفر به قدري زياد است كه به فكر قطع ارتباط كامل مي افتند.
گاهي در رابطه افراد نمي توانند به درستي منظور خود را بيان كنند، وهمين موضوع باعث دلخوري و خشم طرف مقابل و با يكديگر قطع ارتباط مي كنند.
اگر فردي عزت نفس پايين و آسيب‌ديده اي داشته باشد وقتي با نظر و عقيده او مخالفت شود.
باج گيري عاطفي، در واقع فرد براي رسيدن به خواسته هايش از اين روش استفاده مي كنند .
الگوبرداري فرزندان از والدين. وقتي والدين براي تنبيه فرزندشان از قهر استفاده مي كنند.
ناتواني در بيان مشكلات، وقتي افراد مهارت گفت و گو و حل مسئله را نمي دانند شناخت كافي نسبت به يكديگر ندارند.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-درمان و دليل قهر طولاني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۳:۴۴:۱۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

انتخاب همسر يكي از سخت ترين تصميم هاي زندگي است. ممكن است شما هم از جمله افرادي باشيد كه درباره ي انتخاب شريك زندگي تان سردرگمي هايي داريد و يا نمي دانيد مهم ترين معيارهاي لازم براي بررسي چه چيزهايي هستند.

به همين دليل در اين مطلب قصد داريم تا شما را با مهم ترين نكات انتخاب يك همسر ايده آل بيشتر آشنا كنيم.

پيش از انتخاب همسر آيا خودتان را مي شناسيد؟
به عنوان فردي كه خواننده ي اين مطلب هستيد، قبل از هر چيز نيازمند يافتن پاسخ اين سوال هستيد.

آيا خودتان، ويژگي هاي مثبت منفي و نقاط ضعف وقوت شخصيت تان را مي شناسيد؟

آيا مي دانيد مهم ترين ارزش هاي تان در زندگي چه چيزهايي هستند؟

آيا ديدگاه تان در مورد اعتقادات، پوشش، مسايل مالي و مديريت زندگي را به درستي مشخص كرده ايد؟

در صورتي كه شناخت تان نسبت به خودتان كامل باشد، مي توانيد فردي را انتخاب كنيد كه بر اساس اصول زندگي شما، مكمل تان است.

در غير اين صورت، ممكن است به رابطه اي وارد شويد كه در آن هر لحظه به سويي كشيده مي شويد و بي سرانجام است.

براي رسيدن به خودشناسي بيشتر، بهتر است تلاش كنيد تا پاسخ سوالات فوق را بيابيد، با يك مشاور متخصص در ارتباط باشيد و از كتاب هاي خودشناسي بهره ببريد.

تكنيك-فراموشي-عشق-قديم-يا-قبلي
عشق قديمي و پيشنهادهايي براي فراموشي آن
14 ديدگاه/اكتبر 16, 2019
ادامه مطلب
ليستي از ويژگي هاي همسر مورد علاقه تان تهيه نكنيد!!
بله درست متوجه شديد. تهيه كردن ليستي از ويژگي هاي همسر مورد علاقه تان بيش از اندازه مصنوعي و غير علمي به نظر مي رسد.

واقعيت آن است كه ما معمولا جذب افرادي مي شويم كه با بسياري از معيارهاي مان هماهنگ نيستند. اما رابطه مان را با آن ها حفظ مي كنيم.

اين نكته نشان دهنده ي آن است كه انتخاب ها غالبا بر اساس ذهن ناخودآگاه شكل مي گيرد و نه معيارهاي نوشته شده بر روي كاغذ.

انتخاب همسر ايده آل و مناسب
بهترين كار مي تواند اين باشد كه بجاي نوشتن ويژگي هاي همسر ايده آل، جواب سوالات زير را بنويسيد و بر روي آن ها كار كنيد:

من چگونه فردي هستم؟
مهم ترين نقطه ي ضعف من چيست؟
آيا در كنترل خشم خوب عمل مي كنم؟
آيا از سلامت رواني كامل برخوردارم و يا افسردگي، اضطراب و.. آزارم مي دهد؟
آيا تاكنون پس اندازي داشته ام و مي توانم زندگيام را به خوبي مديريت كنم؟
آيا مي توانم عواطف مثبت و منفي مثل غم، شادي، خشم و.. را در خود و اطرافيانم مديريت كنم؟
مهم ترين دليل فكر كردن به ازدواج چيست؟

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-كليدي ترين نكات انتخاب همسر از نظر روانشناسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۲:۲۵:۲۱ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]


امروزه روش درماني نوروفيدبك يكي از رايج ترين روش ها براي درمان قطعي افسردگي شناخته شده است و در روش نوروفيدبك بدون عوارض جانبي فرد مبتلا به افسردگي درمان مي شود.

افسردگي يك بيماري رواني است كه سبب ايجاد غم و غصه و از دست رفتن ميل طبيعي و لذت بردن از زندگي خواهد شد. البته اين لذت نبردن و غم اگر به صورت لحظه اي و بر اثر اتفاقي خاص در مقطعي از ندگي باشد افسردگي نمي باشد اما اگر چند هفته يا چند روز پياپي طول بكشد نگران كننده خواهد بود. بيماري افسردگي بر طرز تفكر و رفتار افراد تاثير بسزايي مي گذارد. در كودكان نشانه‌هاي افسردگي شامل، ناراحتي، بيقراري، نگراني و نااميدي باشد. عصبانيت، اظطراب و دوري از اجتماع از علائم شايع بروز افسردگي در نوجوانان است.

تغييرات هورموني به خصوص در دوران نوجواني، تغييرات در انتقال دهنده هاي عصبي مانند سروتونين و نوراپينفرين، عوامل ارثي، حوادث و مشكلات زندگي و آسيب ها و مشكلات دوران كودكي از مهمترين دلايل بروز بيماري افسردگي در افراد مي باشد. افراد افسرده توانايي انجام درست كارهاي روزانه را نداشته و به دليل عدم لذت بردن از زندگي گاهي ممكن است به خودكشي ور رفتارهاي پرخطر ديگري دست بزنند. تغيير در ميزان سروتونين و نور اپي نفرين كه دو انتقال دهنده عصبي مهم در بدن انسان هستند مي توانند سبب ايجاد افسردگي در فرد بشوند. روش نوروفيدبك منجر به تغييرات الگوهاي انتقال دهنده هاي عصبي و امواج مغزي در افراد افسرده خواهد شد. نوروفيدبك ساز و كار اصلي كه مغز به آن وسيله برانگيختگي فيزيولوژيك را كنترل مي‌كند تحت كنترل درآورده و مكانيزم برانگيختگي را طبيعي مي‌سازد. اين روش صرفنظر از علت افسردگي اثربخش است. در طي درمان با نوروفيدبك مراجعه كننده ممكن است متوجه شود كه لازم است استفاده از داروهاي ضدافسردگي يا محرك را كاهش دهد كه به هر حال بايد از نظر دوز دارو در طي درمان تحت نظر متخصص باشد.

منبع:سامانه پرسش و پاسخ مشاور

درمان وسواس

نوروفيدبك و وسواس
نوروفيدبك نقش بسزايي در كاهش و درمان وسواس دارد. اختلال وسواس در زمره اختلالات مربوط به اضطراب است كه در دسته اضطراب هاي مزمن قرار مي گيرد. بيماري وسواس فرد را درگير يك سري از مشغله هاي ذهني و عملي مي كند. در نتيجه موجبات از بين رفتن انعطاف و […]

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-افسردگي و نوروفيدبك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۴۰:۰۸ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

برخي محققان كانادايي ميگويند اساس نظريه پاك كردن حافظه را با آزمايشهايي كه روي موشها انجام داده اند ثابت كرده اند .

آنها در اساس ميگويند سلولهاي مغزي يا همان نورونهايي كه خاطرات را شكل ميدهند و ذخيره ميكنند ميتوان خاموش يا روشن و يا به عبارتي فعال و غير فعال كرد . آنچه اين تغييرات نشان داده است اين است كه فقط تعداد اندكي سلول كه با هم شبكه اي را تشكيل داده و به شيوه اي خاص عمل ميكنند در شكل گيري و ذخيره حافظه نقش دارند . به گفته دكتر جاسلين ، تحقيقات قبلي نشان داده كه وقتي خاطره اي شكل ميگيرد مجموعه اي از سلولهاي مغزي بنام انگرام به شكل خاص عمل ميكنند از ميليونها سلول مغز فقط تعداد كمي براي شكل گيري خاطرات ترس يا تهديد لازم است بنابراين وقتي مشكل خاطرات است ، لازم نيست تمام بدن يا مغز را هدف بگيريم .

بنابراين آنها با جراحي انگرامهاي موش را برداشتند و ديدند كه خاطره بد از ذهن آنها پاك شد آنها وقتي به اين ترتيب موشهاي معتاد به كوكايين را درمان كردند .

با حذف حافظه عاطفي مرتبط به استفاده از كوكايين آنها برعكس همچنين با فعال كردن انگرامها ، خاطرات بد را در موشها زنده كردند . به اين ترتيب ميتوان به درمان بيماريهايي مثل ضربه روحي پس از اتفاق بسيار وحشتناك ( پي تي اس دي ) اميدوار بود.

يافته هاي ما اين امكان را مطرح ميكنند با پاك كردن خاطرات بد ميتوان اختلال استرس پس از ضربه روحي را درمان كرد . در اين افراد بخصوص خاطرات منفي بدجوري مزاحمند و زندگي روزمره را مختل ميكنند .

براي مواردي كه خاطرات بد منفي و تاسف آور واقعا مخل زندگي افراد ميشوند ، من فكر ميكنم درماني كه فقط همان سلولها را هدف بگيرد ميتواند مفيد باشد .

ضربه روحي پس از اتفاق وحشتناك ( اختلال تنش زايي پس از رويداد ) چيست؟

اين اختلال معمولا در كساني اتفاق مي افتد كه شاهد اتفاق وحشتناك بوده اند، بخصوص كساني كه در جنگ يا زنداني جنگي يا شرايط اسف بار شكنجه خانوادگي يا قرباني تصادف دلخراش بوده اند ، حتي هر گونه كودك آزاري مرگ عزيز يا شكست هاي پي در پي در اين راه قرار ميگيرند براي اين افراد ،

مرتب خاطره ، صحنه ها و احساساتشان در زمان اين اتفاقات زنده ميشود وياخواب آن را ميبينند و پس از آنكه اضطراب و افسردگي شديد پيدا كردند ، به راحتي از كوره در رفته و پرخاشگر ميشوند . اين افراد احساسات و عواطف مثبت را حس نمي كنند و علاقه به زندگي و فعاليت روزمره را از دست ميدهند و براي پرهيز از زنده شدن آن اتفاقات ،فعاليت و معاشرت هاي خود را محدود ميكنند .

البته در مورد انسان نميتوان به جراحي براي غير فعال كردن اين سلولها ، فكر كرد بلكه بايد داروهايي ساخت كه مثل موشكي به سمت هدف برود و سلولهاي خاطره بد را غير فعال كند اما در موارد ديگر چه؟ اگر رابطه اي شكست خورده و دردناك را تجربه كرده ايم ، ميتوانيم با شيوه اي آن را از ذهن خود پاك كنيم . مثل فيلم درخشش ابدي ذهن پاك با بازي كيت وينسلت كه در آن او به كلينيكي مراجعه ميكند و با دستكاري ژنتيكي خاطرات يك رابطه بد را از ذهن پاك ميكند .

دكتر جاسلين ميگويد : همه ما از اشتباهاتمان ياد ميگيريم . اگر خاطره اين اشتباهات را از ذهن پاك كنيم ، . مثل فيلم درخشش ابدي ذهن پاك با بازي كيت وينسلت كه در آن او به كلينيكي مراجعه ميكند و با دستكاري ژنتيكي خاطرات يك رابطه بد را از ذهن پاك ميكند .

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-امكان پاك كردن حافظه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۷:۴۷:۱۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

درمان با نوروفيدبك
بيماري هايي كه با نوروفيدبك درمان مي شوند مي توانند به چند دسته تقسيم شوند. درمان پانيك با بيوفيدبك نيز بر اساس تحقيقات جديد امكان پذير است كه به برخي از مهم ترين آنها اشاره مي شود. اولين بيماري مهم كه مي تواند به تدريج با استفاده از نوروفيدبك درمان شود استرس و اختلال بيش فعالي است كه در ميان كودكان بسيار رايج است.

درمان اوتيسم با نوروفيدبك
تحقيقات نشان مي دهد كه نوروفيدبك مي تواند تأثير زيادي در درمان اختلال كمبود توجه يا اختلال بيش فعالي كمبود توجه در كودكان داشته باشد. به همين دليل درمان با نوروفيدبك را مي توان يكي از درمان هاي مناسب براي اختلالات كودكان دانست.

همچنين داراي بسياري از طرفداران براي درمان اوتيسم در كودكان است.

زيرا تحقيقات و شواهد نشان مي دهد كه استفاده از نوروفيدبك مي تواند به تدريج كاهش عوارض بيماري و اوتيسم در كودكان را به دست آورد.

اختلال ديگر كه مي تواند به راحتي و به تدريج با نوروفيدبك درمان شود.
مي تواند به عنوان اضطراب و افسردگي در ميان افراد در نظر گرفته شود.
متأسفانه امروز افسردگي و اضطراب مشكلات اساسي بسياري از افراد مختلف در سنين مختلف از دوران كودكي تا سن ميانسالي ​​و سالخوردگي است.
درمان پانينك با نوروفيدبك امكان پذير است.
خوشبختانه، با استفاده از درمان با نوروفيدبك مي توان با كاهش علائم اين اختلالات در افراد و ضبط حداقل عوارض احتمالي اين اختلالات و بيماري ها، او را درمان كرد.

درمان با نوروفيدبك درمان پانيك با بيوفيدبك

روش جديد درمان نوروفيدبك
همچنين دسته بعدي بيماري هايي كه با روش جديد درمان نوروفيدبك درمان مي شوند.

امروزه درمان با نوروفيدبك بسياري از طرفدارانش را در بهبود امواج مغزي و عملكرد مغز دارد.

نوروفيدبك مي تواند به عنوان يك نوع بيوفيدبك به افراد كمك كند.

امواج الكتريكي را در مغز انسان ثبت كند، بازخورد و واكنش نشان مي دهد. تا او در نهايت خود را كنترل كند.

در واقع، بازخورد در مورد درمان با نوروفيدبك به بيمار با استفاده از يك تصوير يا صدا ارائه مي شود و به اين ترتيب بيمار خواهد فهميد كه آيا او تغييرات مناسب در فعاليت مغز و امواج مغزي انجام داده است يا خير.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-درمان با نوروفيدبك | درمان پانيك با بيوفيدبك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۷:۴۸ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

درمان وسواس با نوروفيدبك از جمله درمان هايي است كه به تازگي مورد توجه بسياري از پزشكان و بيماران قرار گرفته است و اين موضوع به دليل اثربخشي بالاي اين روش در كنار عدم وجود عوارض است.

اختلال وسواس در زمره اختلالات مربوط به اضطراب است كه در دسته اضطراب هاي مزمن قرار مي گيرد.

بيماري وسواس فرد را درگير يك سري از مشغله هاي ذهني و عملي مي كند در نتيجه موجب از بين رفتن انعطاف و صراحت و كارايي را در فرد بيمار مي شود.

وسواس شامل احساس انديشه و تفكر و با تصاوير ذهني است كه مدام فرد را آزار مي دهد.

درمان وسواس با نوروفيدبك
اما مهم ترين موضوع اين است كه چرا بايد افرادي كه دچار وسواس هستند به درمان رو بياورند؟

ريشه بيماري وسواس در اضطراب فرد است.
درمان وسواس بسيار مشكل و زمان بر است.
اين وسواس به دو طريق وسواس فكري و وسواس عملي در فرد بروز خواهد كرد.
فردي كه دچار بيماري و اختلال وسواس شده است براي جلوگيري و كاهش اضطراب هايي كه بر اثر افكار مزاحم به او دست مي دهد.
به اعمال و رفتاري هايي دست مي زند كه ممكن است اضطراب و استرس را در او بيشتر نمايد كه بر شدت اختلال وسواس بيافزايد.
تحقيقات پژوهشگران نشان مي دهد كه چيزي حدود 1 تا 3 درصد از افراد جامعه با بيماري و اختلال وسواس دست و پنجه نرم مي كنند و به نوعي با بيماري وسواس از نوع فكري و يا عملي درگير هستند.

درمان وسواس با نوروفيدبك
درمان وسواس با نوروفيدبك عوارض دارو درماني را ندارد و موثرتر است

وسواس
افراد وسواسي افرادي هستند كه ريز بين، انعطاف ناپذير، سخت گير و حاشيه بين هستند. اگر كاري را مطابق با عادت خود انجام ندهند آرام و قرار نمي گيرند و گاهي مجبور هستند يك كار را چندين بار انجام دهند.

مانند پاك كردن و شستن سبزي و ميوه. روش نوروفيدبك و بيوفيدبك به عنوان روش هايي كه امروزه در علم روانشناسي نوين پركاربرد هستند مي توانند فرد مبتلا به بيماري و اختلال وسواس را درمان نمايند.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-نوروفيدبك و وسواس | درمان وسواس با نوروفيدبك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۲۶:۵۵ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

مركز مشاوره ازدواج مي تواند راهكار مطلوبي براي اطمينان خاطر از يك ازدواج موفق باشد. در مراكز مشاوره ازدواج بسياري از مسائل بررسي مي شوند. در مركز مشاوره براي ازدواج با استفاده از مشاوران مجرب روانشناسي همه سنين مي توانند به راهكارهاي مناسب براي آينده خود دست يابند.

مركز مشاوره ازدواج طي چند جلسه مشاوره اي كه بين مشاور و افراد برگزار مي كند نكات مهم و حياتي را براي پيش از ازدواج زوجين بيان كرده و آنها را براي ازدواج موفق و پايدار آماده مي كند. اين در حالي است كه مركز مشاوره براي ازدواج يكي از موثرترين راههاي پيشگيري از اين آسيب ها و مشكلات است. اخيرا، فعاليت هاي تقويت زندگي زناشويي به برنامه هاي مشاوره ازدواج تبديل شده است.

نمايشگر ويديو

00:00
06:15


با استفاده از آموزش هاي قبل از ازدواج زوجين مي توانند آغازگر يك رابطه صحيح و پايدار و در عين حال يك ازدواج كاملا موفق و ماندگار باشند.

آموزش هاي قبل از ازدواج طيف وسيعي از آموزش ها از جمله آموزش هاي رفتاري اجتماعي، روابط جنسي، تربيتي، عشق و موارد مورد نياز ديگر را در بر خواهد گرفت.
براساس نتايج تحقيقات، آموزش و مديريت زوجين در زمينه بهداشت باروري تاثير مثبت بر رفتارهاي جنسي آنها داشته و بر تصميم گيري آنان در استفاده مناسب از روش هاي پيشگيري از بارداري موثر خواهد بود. در ايران طرح آموزش و مشاوره ازدواج از سال 1370 به اجرا در آمده است. هدف از اجراي اين طرح ارتقاي سطح آگاهي زوجين در خصوص اهميت و ضرورت كنترل جمعيت و بهداشت باروري، شناخت عميق تر زوجين از يكديگر، بهبود روابط عاطفي بين زوجين و تحكيم روابط بين آنان است.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-مركز مشاوره ازدواج خوب


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۰۳:۳۶ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

گفتاردرماني يا آسيب شناسي گفتار و زبان رشته ايست كه در آن درمان و توانبخشي براي افرادي صورت ميگيرد كه به گونه اي اختلال گفتاري دارند يا در ارتباط برقرار كردن با مردم و اطرافيان دچار مشكل هستند.
آسيب شناسي گفتار و زبان

آسيب شناسي گفتار و زبان

‎شايد شما افرادي را ديده باشيد كه در حين سخن گفتن گير ميكنند يا يك حرف را بيش از حد ميكشند يا بخشي از كلمات را زياد تكرار ميكنند اينها كساني هستند كه در اصطلاح دچار لكنت هستند البته تشخيص و درمان اين اختلال بر عهده گفتار درمانگران يا آسيب شناسان گفتار و زبان است .

‎شايد كودكاني را ديده باشيد كه نسبت به سن و سالشان خيلي كمتر از كودكان ديگر حرف ميزنند اينها كودكاني هستند كه تاخير در رشد گفتار و زبان (DSL) دارند .

‎گاهي نيز افرادي به علت سكته تصادف يا ضربه مغزي دچار اختلال در تكلم يا حتي از دست دادن كامل تكلم ميشوند (آفازي) .

‎شايد افرادي را ديده ايد كه در هنگام حرف زدن برخي حروف و صداها را اشتباه تلفظ ميكنند . مثلا بجاي كلمه سيب كلمه تيب را به كار ميبرند ، يا بجاي كلمه درخت كلمه دلخت را به كار ميبرند . اينها افرادي هستند كه در اصطلاح اختلال توليد دارند .
‎گاهي نيز صداي افراد متناسب با سن و جنسشان نيست مثلا مرداني كه صداي زنانه دارند يا زناني كه صداي بم و مردانه دارند.

‎افراديكه كه حنجره خود را از دست داده اند يا دچار فلج تارهاي صوتي هستند ويا بدليل استرس و فشارهاي روحي يا پرحرفي و بد استفاده كردن از صدايشان ،صدايشان آسيب ديده است ، مثلا صداي آنها نفس آلود يا خسته يا گرفته است ،صداي آنها لرزش دارد يا قطع و وصل ميشود.هنگام صحبت كردن درد مي كشند . بايد با تلاش و تقلا صحبت كنند و يا بيصدا شده اند نيز به صوت درماني نياز دارن

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-گفتار درماني و آسيب شناسي گفتار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۰:۳۳ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

هيجانات افرادي كه با شما در تعامل هستند مي تواند به شما سرايت كند.

زماني كه به يك تئاتر شاد مي رويد هنگام برگشتن به چهره تمام افراد نگاه كنيد، همگي درحال شادي و خنده هستند .

تحقيقات از مد ت ها پيش نشان داده اند كه هيجانات نيز واگير دار هستند. جيمز فولر (2008) درباره ي گسترش شادي در طي 20 سال در يك جامعه نوشته است. در اين جامعه گروه هايي شاد و گروه هايي ناشاد وجود داشتند. شادي در سه گروه متمايز از يكديگر درجه بندي شدند. افرادي كه توسط افراد شاد احاطه شده بودند داراي شانس بيشتري براي شاد بودن در آينده بودند. برآورد هاي آماري نشان داد كه اين مساله تنها ناشي از تمايل افراد شاد به تعامل با ديگر افراد شاد نبود، بلكه علاوه بر آن افرادي كه در تماس با افراد شاد هستند شانس بيشتري نيز براي شاد بودن خواهند داشت. حتي فاصله ي فيزيكي نيز در اين مسئله نقش دارد، افرادي كه دوستان شادي در يك مايلي خود داشتند به ميزان 25 درصد شانس بيشتري براي شاد بودن داشتند. آنهايي كه داراي همسايه ي شادي بودند داري 34 درصد شانس بيشتر براي شادتر شدن بودند.

و تنها شادي نيست كه از فردي به فرد ديگر سرايت مي كند. در مطالعه اي در سال 1985 توسط M.J. Howes مشخص شد كه افراد بدون مشكل افسردگي كه با افراد دچار حتي افسردگي ملايم در يك اتاق قرار مي گرفتند، با گذشت زمان دچار افسردگي مي شدند.

هيجانات نيز واگير دار هستند

در مطالعه ي فولر، تاثير عامل سرايت هيجانات در افرادي كه يكديگر را براي مدتي طولاني مي شناختند و نزديكي فيزيكي با يكديگر داشتند مشاهده شده بود. اما تاثير سرايت هيجانات در افراد غريبه چگونه است؟ و يا تاثير افرادي كه تصوير آنها را از طريق رسانه ها مي بينيم؟

ايمي كادي از دانشكده ي بازرگاني دانشگاه هاروارد، تاثير ژست هاي خاص ظاهري را در تغيييرات شيميايي عصبي مغز مورد مطالعه قرار داده است. هنگامي كه احساس غم و اندوه مي كنيد، اخم مي كنيد، سر خود را پايين مي اندازيد، وبدن خود را منقبض مي كنيد. ممكن است تابحال متوجه نشده باشيد، كه عكس اين مسئله نيز مي تواند اتفاق بيفتد. حتي هنگامي كه غمگين نباشيد، اگر اخم كرده، سر خود را پايين بيندازيد، و خود را منقبض كنيد، بدن شما سيگنال هاي شيميايي عصبي را آزاد خواهد كرد كه درواقع شما را غمگين خواهند كرد. اين مسئله در مورد ديگر حالت هاي بدن و هيجانات نيز صادق است. براي مثال، باز كردن دست ها و پاها و بدن مي تواند به احساس قدرت و اعتماد به نفس منجر شود.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-هيجانات مسري هستند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۱۰:۲۴ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

10 تمرين براي تقويت مغز
1)كرال پاي متقابل، يكي از تمرينات ورزشي براي مغز است كه به هجي كردن، نوشتن، گوش دادن، خواندن و درك مطلب به وسيله ي هماهنگي در قسمت راست و چپ مغز كمك مي كند.

روش اجرا:

* بايستيد يا دراز بكشيد. دست راستتان را در كنار بدنتان قرار دهيد و و زانوي چپ تان را تا جايي كه مي توانيد بالا بياوريد و با دست راستتان آن را لمس كنيد سپس اين حركت را با دست چپ و زانوي راست انجام دهيد براي دستيابي به نتيجه ي دلخواه اين تمرين را به مدت 2 تا 3 دقيقه انجام دهيد.

2) كليدهاي مغز: اين ورزش مناسب براي مغز، جريان خون به سمت مغز را افزايش مي دهد. جريان اضافي خون، آب اضافه، مغز را راه اندازي مي كند، تمركز ضروري مغز را براي يادگيري و عملكرد بهبود مي بخشد.

* روش انجام اين حركت به اين صورت است كه يك دست به اندازه اي از هم باز كنيم كه انگشت شست و انگشت اشاره مانند شكل L انگليسي را به وجود بياورند.

* انگشت اشاره و شستتان را در دو طرف استخوان جناق سينه قرار دهيد. و به آرامي فشار دهيد.

* در همان زمان دست ديگرتان را بر روي نافتان و شكمتان بگذاريد. و اين قسمت ها را براي 2 دقيقه فشار دهيد.

3) هشت متحرك: تمركز بينايي و حركت چشمي را براي خواندن بهبود مي بخشد.

* بدن را در يك نقطه با سطح چشم تراز كنيد، اين قسمت نقطه مياني 8 انگليسي مي باشد.

* براي ترسيم هشت انگليسي حالتي راحت را براي بدن انتخاب كنيد، و عرض و ارتفاع را به ميزان راحتي تان تنظيم كنيد.

* با نقطه ي مياني شروع كنيد و بر خلاف جهت عقربه هاي ساعت حركت كنيد، بالا، رو و اطراف. سپس هم جهت با عقربه هاي ساعت: بالا، رو، اطراف، و به نقطه ي مياني باز گرديد.

* همانگونه كه چشم ها 8 را دنبال مي كنند، سر كمي حركت مي كند و گردن آرام و بي حركت باقي مي ماند. اين حركت را با هر كدام از دستتانتان سه بار تكرار كنيد و سپس هر دو دست را با هم به حركت در آوريد.

4) حرت بازو، يكي از تمرينات ورزشي مغز براي افزايش گستره توجه.

* بازوي چپتان را به بالاي سرتان برسانيد، و به سمت قفسه سينه بكشيد. با دست راستتان زير آرنجتان را بگيريد.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-۱۰ تمرين ورزشي براي مغز | تقويت مغز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۳۴:۰۴ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
قالب وبلاگ
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر