moshaverrkhob
moshaverrkhob

اعتياد نوزاد و علت مبتلا شدن نوزادان به اعتياد چيست؟

ابتدا با علت مبتلا شدن نوزادان به اعتياد آشنا شده و راه هاي درمان اعتياد نوزاد آورده شده است. و به سوال اعتياد پدر و مادر چه تاثيري روي فرزندان مي گذارد پاسخ داده شده است.

وقتي كودكي معتاد به دنيا مي آيد باعث نگراني افراد مي شود و در سالهاي اخير بسيار زياد شده است وقتي كودكي با اعتياد به دنيا مي‌آيد و مادرشان به آنها اهميت نمي‌دهد وضعيتي دردناك دارند .

در بسياري از موارد حتي با مراقبت باز هم اين نوزادان وارد محيط نامناسب مي شوند و دو مرتبه دچار اعتياد مي شوند.

در نوزادان باعث مي‌شود كه فرصت رشد را به خودشان ندهند و از لحاظ جسمي و ذهني دچار مشكل شوند كه در اين صورت خانواده‌ها بايد خيلي سريع به دنبال حل مشكل باشند كه در اين موارد مشاوره خانواده و مشاوره اعتياد در كنار هم بايد مشكلات را برطرف كنند .

علائم مربوط به اعتياد نوزاد
اگر مادراعتياد داشته باشد موادي كه مصرف مي كند از جفت عبور مي كند به كودك مي رسد و او را تحت تاثير قرار مي دهد و وقتي كه متولد مي شود به دليل اينكه از مواد محروم شده است دچار مشكلات جسمي ميشود .كه به آن علائم سندروم محدوديت موادگفته مي‌شود.

سندرم محروميت از مواد بعد از اينكه كودك متولد مي شود موادي كه داخل خونن مادر بوده است ديگر به بدن كودك نمي‌رسد و باعث مي‌شود كه مشكلات جسمي در كودك به وجود بيايد كه سندذوم محروميت از مواد گفته مي‌شود كه علائمي مثل گريه هاي غير طبيعي، خواب زياد، لرزش، تشنج، تنگي نفس، اسهال و استفراغ مي شود. كه شدت آن بستگي به ميزان مصرف مواد توسط مادر دارد.

اثرات اعتياد مادران و نوزادان علاوه براينكه آنها را دچار سندروم محروميت از مواد مي كند در كوتاه مدت و بلند مدت دچار علائم ديگري هم خواهند شد كه مهمترين آنها عقب ماندگي هاي جسمي و ذهني است كه برخي از مواد اعتياد آور باعث مي‌شود كه روند رشد جنين در رحم به درستي انجام نشود و باعث اختلال در جسم يا ذهن كودك مي شود مثلا مادري كه الكل در دوران بارداري استفاده كند نوزاد با آسيب مغزي و قلبي به دنيا مي‌آيد براي همين مهم است كه در طول دوران بارداري از مصرف مواد مخدر به شدت پرهيز كنيد.

آسيب پذيري مصرف مواد
در آينده كودكاني كه از مادر معتاد به دنيا مي‌آيند و خود گرفتار اعتياد مي شوند سيستم عصبي و مغزي آنها دچار مشكل مي شودو اگر در محيطي نامناسب قرار بگيرند احتمال استفاده از مواد در آنها بيشترمي شود.

اعتياد نوزاد و بروز مشكلات رشدي
با توجه به تحقيقات انجام شده روانشناسان به اين نتيجه رسيدند كه نوزاداني كه از مادران معتاد متولد مي شوند گرفتار مشكلات رشدي مي شوند .

از جمله مشكلات رشدي مي‌توان به اختلال زبان و گفتار، بي توجهي و پيش‌فعالي اشاره كرد.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-اعتياد نوزاد و علت مبتلا شدن نوزادان به اعتياد چيست؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۲:۴۲ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

راه هايي براي اين كه يك همسر موفق باشيم.

براي اينكه بتوانيم يك همسر موفق و رابطه موفقي داشته باشيم و در زندگي زناشويي موفق باشيم بايد بسياري از مهارت ها را در ازدواج و زندگي مشترك بياموزيم و آن ها را در زندگي استفاده كنيم و به خوبي از آن ها استفاده كنيم.

در اين مقاله روش هايي كه باعث پيشرفت در زندگي مي شود را معرفي مي كنيم از اين روش ها مي توان در همه زمان ها استفاده كرد و مختص به زمان خاصي نيست.

بر اساس مشاوره ازدواج بايد رابطه ها به صورتي باشد كه باعث پيشرفت و رشد زوجين شود و زوجين از مهارت ها به خوبي استفاده كنند و از رابطه خود غافل نشوند و به درستي مهارت هاي خود را براي پيشرفت زندگي شان به كار بگيرند.

همسر موفق
همسرتان را بيان احساساتش تشويق كنيد
بر اساس نظر مشاوران بايد زوجين احساسات خود را به خوبي بيان كنند تا رابطه آن ها به طور فوق العاده اي بهبود يابد و يك همسر موفق باشند.

زوجين بايد فكرهاي عميق و احساسات خود را با هم در ميان بگذارند تا روابط خوبي باهم داشته باشند و بتوانند نيازهاي يكديگر را به خوبي رفع كنند.

هنگامي كه احساسات خود را با همسرتان در ميان مي گذاريد و با او حرف مي زنيد در اين هنگام زن نسبت به شوهرش احساس صميميت و محبت بيشتري مي كند.

يكي از مشكلات عمده مردها ابراز احساسات كردن آن ها مي باشد آن ها احتياط لازم را در ابزار احساسات انجام مي دهند كه درك كردن اين مسئله براي زنان دشوار مي باشد اما بايد همسران به خوبي يكديگر را درك كنند و در مورد حالت ها و احساس هاي يكديگر اطلاعات كافي داشته باشند.

تقسيم مسئوليت ها
هنگامي كه فرد وارد زندگي مشترك مي شود بايد توانايي لازم براي قبول كردن و انجام دادن مسئوليت ها را داشته باشد و زن و شوهر بايد ياد بگيرند كه چگونه مسئوليت ها را تقسيم كنند.

اگر مسئوليت ها به خوبي تقسيم شود شرايط بهتري در زندگي مشترك به وجود خواهد آمد و اگر هر كدام از افراد بي مسئوليت باشند و از انجام وظايف خود غفلت كنند در اين صورت مشكلات بسياري براي آن ها به وجود خواهد آمد.

به همديگر اهانت نكنيد
در همه ازدواج ها و خانواده ها دعوا و تعارض وجود دارد اما نكته اي كه بسيار مهم مي باشد چگونگي مديريت و كنترل آن مسئله مي باشد.

زن و شوهر هنگامي كه مشكل و جرو بحثي در ميان آن ها به وجود مي آيد بايد به صورت منطقي و با صحبت كردن حل كنند و نبايد اهانت و بي احترامي در پيش گيرند كه اهانت كردن اثرات منفي به همراه خواهد داشت.

در زندگي مشترك احترام گذاشتن به يكديگر و معذرت خواهي كردن بسيار مهم مي باشد.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-تكنيك طلايي و آسان براي تبديل شدن به همسر موفق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۰۳:۰۰ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

اثرات مشاجره هاي خانوادگي بر روي فرزندان چيست؟

مشاهده خشونت و كتك كاري والدين براي كودكان بسيار دردناك است، اين اتفاق جزو دردناك ترين مواردي است كه كودك مي تواند تجربه كند.

بر اساس نظر روانشناسان و مشاوران، پدر و مادر تا پنج سالگي بايد از هر گونه بحث و دعوا در مقابل فرزندان خود خودداري كنند.

وقتي اختلافي بين پدر و مادر به وجود مي آيد، بايد با حفظ آرامش و خونسردي نظرات و اعتراض خود را نسبت به يكديگر بيان كنند. تا با صحبت كردن و گفت و گو به طور منطقي به توافق برسند.

در اين صورت كودك شرايط را آرم مي بيند و دچار استرس نخواهد شد. اين كار باعث مي شود تا كودك اين نوع رفتار را از پدر و مادر ياد بگيريد و بياموزد كه در اين شرايط چطور با قضيه برخورد كند

هيچ وقت نظرات يكديگر را به تمسخر نگيريد، بااين كار كودك مي فهمد كه افراد مي توانند نظرهاي مختلفي داشته باشند، اما بايد با احترام و منطق با آن ها برخورد كرد.

مشاجره هاي خانوادگي چه اثري بر كودكان دارد؟
مشاجره هاي خانوادگي و اختلاف ميان والدين، اثرات رواني زيادي بر روي كودك مي گذارد. بخاطر داشته باشيد كه كودك شما همه چيز را به خاطر مي سپارد، بنابراين از تاثير رفتار خود غافل نباشيد.

مهم ترين اثرات رواني مشاجره هاي خانوادگي شامل موارد زير مي باشد:

اختلال در خواب
مشكل در يادگيري و توجه
كاهش انگيزه
تحريك پذيري
اضطراب
ترس
احساس عدم امنيت رواني
اختلال در برقراري ارتباط
افسردگي
بر اساس نظر مشاوران، كودكان نبايد متوجه اختلاف پدر و مادر شوند و تا جايي كه امكان دارد والدين بايد كودكان را دور از اختلافات زناشويي قرار دهند .

اگر كودك متوجه اختلافات شود، شروع به سوال پرسيدن مي كند. در اين حالت بايد به صورت ساده و كلي براي كودكان عامل اختلاف توضيح داده شود و كودك نبايد احساس ناامني و نگراني داشته باشد.

والدين بايد خيال فرزندشان را در مورد حل شدن اختلافات راحت كنند و به هيچ وجه نبايد در مورد اختلاف ها و جروبحث ها با فرزندشان درد و دل كنند.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-اثرات مشاجره هاي خانوادگي بر روي فرزندان چيست؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۲:۰۴ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

اشتباهات زن و شوهر بعد از دعواهاي زناشويي | چگونه آشتي كنيم؟

اشتباهات زن و شوهر بعد از دعواهاي زناشويي در بسياري از مواقع طلاق ها به خاطر اشتباهاتي است كه زن و مرد در هنگام دعوا دارند .

اشتباهات زن و شوهر
يا هردو ميبري يا هردو مي بازيد
دعوا كردن يك بازي نيست كه همسرتان را مجبور كنيد كه آنگونه كه شما دوست داريد رفتار كند تا برنده بازي شويد دعواي زن و شوهري يك برنده يا بازنده ندارد، اگر بحث بين شما و همسرتان به فهميدن مشكل و برطرف كردن آن نيانجامد هر دوي شما بازنده هستيد.

شما بايد بدانيد كه هر دو در يك تيم هستيد و بايد براي پيشرفت آن تلاش كنيد اما اگر در خانواده يكي پيش قدم باشد برنده است و ديگري بايد براي او هديه بخرد.

آشتي كردن نشان دهنده نقطه ضعف شما نيست. يعني شما نمي خواهيد مسئله را ادامه دهيد و به زندگي آسيب برسانيد.

دعوا قوانين را تغيير نمي‌دهد
براي خانه يك قوانيني تعيين كنيد كه به حفظ كانون خانواده كمك كند مثلاً سلام كردن به هم، خوابيدن سر ساعت معين، غذا خوردن سر يك ميز هرچقدر كه از يكديگر هم ناراحت بوديد بايد اين قوانين را رعايت كنيد.

صبر چرا اما قهر نه
صبر كنيد تا هيجان و عصبانيت شما كم شود و بتوانيد در مورد مشكل صحبت كنيد و راه حلي براي آن پيدا كنيد صبر كردن به معناي قهر كردن نيست، قهر كردن يعني اينكه اگر اين كار را نكني تو را ترك مي كنم كه تكرار اين موضوع باعث مي شود علاقه بين زن و شوهر كم شود.

حرفهاي حين دعوا همان جا مي ماند.
اگر در حين دعوا حرفي از همسرتان شنيديد كه باعث ناراحتي شما شد همان موقع در مورد آن صحبت كنيد و در دعوا هاي ديگر از آن صحبتي نكنيد، با گوشه و كنايه صحبت نكنيد زيرا آسيب زيادي به زندگي شما ميزند و از طرفي گفتن همچين حرفي در دعوا درست نيست.

سرزنش نكنيد | اشتباهات زن و شوهر
اگر بعد از دعوا همسرتان را به خاطر به وجود آمدن اين موقعيت سرزنش نكنيد و بدانيد كه دعوا يك مقصر ندارد وبايد بدانيد كه در زندگي به دنبال پيدا كردن مقصر نباشيد.

تنها براي اشتباهات خود عذرخواهي كنيد
اگر در زندگي جرو بحث شد كه شما مقصر آن نبوديد عذرخواهي نكنيد اجازه دهيد فردي كه اشتباه كرده اشتباهش را بپذيرد و بابت آن عذرخواهي كند و وقتي عذرخواهي مي كنيد موضوعي را كه به خاطر آن عذرخواهي ميكنيد مشخص كنيد.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-اشتباهات زن و شوهر بعد از دعواهاي زناشويي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۸:۵۲ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

ترديد در ازدواج داريد؟ تصميم گيري در مورد ازدواج كار آساني نيست و ممكن است در مورد جواب مثبت به خواستگار بسياري از افراد دچار دودلي و شك و ترديد شوند و تصميم گيري براي آن ها سخت باشد و به همين دليل آن را به وقفه بندازند.

ازدواج كردن و انتخاب همسر مناسب بسيار مهم است و به زندگي و آينده فرد ربط دارد و شك و ترديد باعث مي شود تا فرد به سختي تصميم بگيرد و اگر دليل اصلي شك و ترديد را بشناسد فرد مي تواند راحت تر تصميم بگيرد.

ترديد در ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج
به همين دليل در اين مقاله امر مهم ازدواج و شك و ترديد در مورد آن را مورد بررسي قرار مي دهيم.

همچنين افراد براي اينكه بر ترديدهاي خود غلبه كنند و دچار شك و ترديد زياد در مورد ازدواج نشوند از مشاوره قبل از ازدواج استفاده مي كنند و به همين دليل با اطمينان بيشتري مي توانند در مورد ازدواج تصميم بگيرند.

تصور غيرواقعي از ازدواج
برخي از افراد ازدواج را خيلي وحشتناك در نظر مي گيرند و دورنمايي غيرطبيعي نسبت به آن دارند، اين گونه رويكردها باعث مي شود تا تصميم گيري براي افراد سخت شود و مكشلاتي در مورد انتخابشان به وجود آيد.

به همين دليل افراد براي گرفتن تصميمات مهم زندگي مانند ازدواج دچار شك و دودلي مي شوند و در مورد آينده زندگي خود نگران هستند به همين دليل به خاطر نگراني در مورد آينده در تصميم گيري مشكلاتي براي آن ها به وجود مي آيد.

آن ها به طي كردن مسير طولاني كه در پيش دارند فكر مي كنند و به همين خاطر تصميم گيري را براي خود سخت كرده و دچار استرس و اضطراب مي شوند.

اين افراد مي خواهند از صددر صد درست بودن تصميم خود مطمئن شوند و با اطمينان كامل تصميم بگيرند به خاطر همين در تصميم گيري دچار ضعف هايي مي شوند و شرايط تصميم گيري را براي خود سخت مي كنند.

شك و ترديد در ازدواج: مسائل اقتصادي
در سال هاي اخير يكي از مشكلات زندگي زناشويي مشكل مالي مي باشد كه بسيار برجسته است و يك ياز مهمترين عواملي است كه ازدواج را براي جوانان سخت كرده است و آن ها دچار ترديد و دودلي مي كند همين شرايط مالي و اقتصادي مي باشد.

مشكلات اقتصادي و مالي بيشتر مردان را درگير مي كند و بر روي تصميم آن ها تاثير مي گذارد چون امروزه تامين كردن حداقل هاي اقتصادي براي ازدواج آسان و راحت نمي باشد و چون اين حداقل هاي اقتصادي براي ازدواج لازم است ازدواج كردن را براي جوانان سخت مي كند.

بسياري از مردان هستند با اينكه همسر مورد علاقه خود را پيدا كرده اند اما باز هم در مورد ازدواج كردن به خاطر شرايط بد اقتصادي دودل و دچار ترديد مي شوند.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-ترديد در ازدواج | ۵ دليل اصلي نه گفتن…


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۳۲:۴۴ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

افرادي كه براي ازدواج با هم مناسب نيستند

آيا شرايط و ويژگي هاي افرادي كه براي ازدواج با هم مناسب نيستند را مي دانيد؟ به چه دلايلي اين افراد نمي توانند با يكديگر ازدواج كنند؟

ازدواج يكي از مهم ترين تصميماتي است كه فرد در زندگي خود مي گيرد و نقطه عطفي است كه باعث هدايت فرد به سمت رشد و شكوفايي يا پسرفت و درجا زدن مي شود.

براي انتخاب همسر بايد به شناخت كافي رسيد و اطلاعات و آگاهي هاي لازم را در زمينه ازدواج به دست آورد تا بتواند عشق ثابت و وفادار و ماندگار به وجود آيد.

ازدواج با فرد نامناسب
تنش و تعارض در زندگي مشترك دلايل بسياري دارد و يكي از آن ها به خاطر اين است افرادي يكديگر را براي ازدواج انتخاب مي كنند كه مناسب يكديگر نيستند و در زندگي به مشكلاتي بر مي خورند.

در اين مقاله ويژگي هاي افرادي كه براي ازدواج با هم مناسب نيستند را بيان مي كنيم همچنين در ازدواج مشكلاتي ممكن است به وجود آيدآن ها را بررسي مي كنيم.

افرادي كه براي ازدواج با هم مناسب نيستند
زندگي مشترك اگر چه زيبا و هيجان انگيز است اما با چالش ها و فراز و نشيب هايي همراه مي باشد، افرادي كه براي زندگي مشترك انتخاب اشتباه داشته اند خيلي زود شيريني هاي زندگي مشترك را به تلخي تبديل مي كنند.

مشاوره ازدواج تلفني
مشاوره ازدواج تلفني، مشاوره تلفني ازدواج
در ادامه برخي از موارد نامناسب براي ازدواج را بيان مي كنيم.

اختلاف سني زياد زوجين با يكديگر
اگر تفاوت سني دو طرف زياد باشد آن ها براي ازدواج مناسب نيستند چون اختلاف سني زياد باعث مي شود علايق و خواسته هاي دو طرف متفاوت و باهم در تضاد باشد.

همچنين چون همسرتان سن بالاتري دارد و مسن تر است ترجيح مي دهد از تجربه هاي خود استفاده كند و به طور ناخودآگاه شما را راهنمايي و نصيحت كند.

چون به خاطر تجربه بالايش مي داند چطور با مسائل برخورد كند به همين دليل اين باعث مي شود كه با همسرش مانند بچه ها رفتار كند و رابطه آن ها كم كم به سوي والد – فرزندي گرايش پيدا مي كند.

از طرف ديگر ممكن است چون همسر جواني داريد شما هم دوست داشته باشيد خود را جوان تر نشان دهيد و مجبور باشيد خود را با نيازها و خواسته هاي همسرتان هماهنگ كنيد در اين هنگام مشكلاتي براي روابط شما به وجود مي آيد.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-افرادي كه براي ازدواج با هم مناسب نيستند | ازدواج با ادم اشتباه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۳۱:۵۴ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

عوامل بازدارنده ي ازدواج چيست؟

يكي از تصميم هاي بزرگ و مهم در زندگي هر فرد ازدواج كردن مي باشد و ازدواج نقشي تعيين كننده اي در سرنوشت و آينده فرد دارد.

هر فردي در زندگي يك شريك عاطفي براي خود انتخاب مي كند و بقيه زندگي خود را در كنار او مي گذراند و براي اينكه احساس آرامش و امنيت داشته باشد بايد در انتخاب خود دقت كند و فرد مناسبي را براي زندگي انتخاب كند.

افراد با كمك مشاوره مي توانند هدف خود را از ازدواج بشناسند و نسبت به هدف و انگيزه خود آگاه باشند و نسبت به تصميم خود اطمينان حاصل كنند.

فرد براي اينكه ازدواج خوبي داشته باشد بايد معيارهاي خود را در ازدواج بشناسد تا بتواند فرد مناسبي را انتخاب كند و با استفاده از مهارت هايي كه به خوبي آموزش ديده است مي توانند ازدواج خوبي داشته باشد و زندگي مشترك خود را به طور صحيح پيش ببرد.

افراد هنگامي كه ازدواج مي كنند بايد براي رشد و پيشرفت خود در زندگي تلاش كنند چون اين اصل اهميت به سزايي دارد.

بسياري از عوامل هستند كه مانع از ازدواج و تشكيل خانواده مي شوند. در اين مقاله به بررسي عوامل بازدارنده ي ازدواج پرداخته مي شود.

مهمترين عوامل بازدارنده ي ازدواج
ايجاد ناهماهنگي تحصيلي بين دو جنس
در جامعه امروزه دختران نسبت به زمان گذشته علاقه بيشتر به تحصيل دارند و نسبت به آن اهميت بيشتر قائل هستند و تحصيلاتشان را ادامه مي دهند.

اما پسران بيشتر دوست دارند سريع وارد بازار كار شوند و كم و بيش از آن ها به درس خواندن و ادامه تحصيل فكر مي كنند و تحصيلات خود را ادامه نمي دهند به همين دليل بين دختران و پسران از نظر تحصيلات ناهماهنگي به وجود مي آيد.

بر اساس اين ناهماهنگي دختران از ازدواج با فردي كه تحصيلاتش از خودشان كم تر است پرهيز مي كنند و دلشان مي خواهد با فردي ازدواج كنند كه از نظر تحصيلي همسطح آن و يا بالاتر از آن باشد.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-عوامل بازدارنده ي ازدواج چيست؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۰۰:۱۴ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

هدف از زندگي، ليستي از اهداف زندگي

هدف زندگي يعني چه؟ و چرا بايد زندگي هدفمند باشد؟

زندگي يك مسير طولاني و پر از فراز و نشيب است و بايد همراه با هدف باشد تا بتوانيد با برنامه اين زندگي را به مقصد نهايي برسانيد و گرنه زندگي پوچ و بي فايده اي خواهد بود.

هدف مقصدي است كه افراد براي رسيدن به موفقيت تعيين مي كنند و براي رسيدن به آن تلاش مي كنند افرادي كه زندگي آن ها بي هدف است دچار افسردگي و نااميدي مي شوند و زندگي براي آن ها معنايي ندارد.

افراد براي خود هدف هاي متفاوتي دارند بعضي از افراد هدف هايشان عاشقانه بعضي ها عارفانه و بسياري شغلي و تحصيلي يا خدمت به ديگران است.

و چرا بايد تلاش كرد و به اهداف رسيد در اين مقاله به بررسي اهداف از نظر متفكران مي پردازيم.

چرا هر كسي بايد هدف از زندگي خود را بداند؟
انسان از همان ابتداي خلقت زندگي آن ها با سوال هايي در مورد هدف همراه بوده است كه به چه دليل آفريده شده اند؟

و هدف آن ها از خلقت چه بوده است؟

از كجا و به چه دليل آمده اند؟ و افراد از همان ابتدا دنبال هدف هستند و مي خواهند معناي زندگي را درك كنند.

چون اگر هدف نداشته باشند زندگي آن ها بي ارزش مي شود و اين بي هدفي و پوچي منجر به بيماري هاي رواني و مشكلات روحي و افسردگي مي شود.

پس اگر مي خواهيد زندگي پويا و فعال داشته باشيد براي زندگي خود بايد هدف انتخاب كنيد و وقتي خواسته و هدف تان مشخص باشد مي توانيد با آگاهي از اهداف براي خود مسير درستي را انتخاب كنيد و با برنامه ريزي دقيق پيش برويد.

در اين صورت از چرا و چگونگي زندگي خود با خبر خواهيد بود و اگر در مسير هدف به موفقيت برسيد زندگي تان پر از شادي و نشاط خواهد بود. و براي هدف هاي آتي برنامه ريزي خواهيد كرد.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-هدف از زندگي، ليستي از اهداف زندگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۲۱:۲۵ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

شانس در زندگي ، ۴ قانون كليدي براي خوش شانسي در زندگي چيست؟

تعريفي از شانس:شانس در زندگي يا همان بخت و اقبال چيزي است كه باعث مي‌شود اتفاقي مطلوب يا نامطلوب خارج از اراده انسان پيش بيايد.

شانس همان قانوني است كه از طريق فكر و رفتارهاي انسان كنترل مي شود و هرچه انسان سعي و تلاش بيشتري انجام دهد احتمال رسيدن به هدف افزايش مي يابد.

براي اينكه خوش شانسي را افزايش دهيد تا بتوانيد به موفقيت برسيد بايد فكر و ذهنتان را مثبت كنيد و نگرشي مثبت داشته باشيد تا بتوانيد به موفقيت برسيد.

در اين مقاله به بررسي شانس مي پردازيم تا ببينيم آيا واقعا شانس وجود دارد؟يا عاملي براي مخفي كردن ضعف و شكست ها مي باشد؟

شانس در زندگي، قانون احتمالات
قانون احتمالات قانوني است كه از طريق فكر و ذهن انسان كنترل مي شود و باعث وقوع يك واقعه است.

به عبارتي ديگر قانون احتمالات همان ريسك است .

با وجود اين قانون زندگي بعضي از آدم ها با شانس همراه است و بعضي شانس ندارند.

براساس اين قانون رابطه مستقيمي بين تعداد اتفاقات انجام شده و موفقيت وجود دارد.

هر چه افراد براي هدف هايشان بيشتر تلاش كنند و اراده قوي داشته باشند فرصت هاي بيشتري دارند تا به موفقيت برسند و درصد رسيدن به موفقيت افزايش مي يابد.

به عبارتي بخت با آن ها يار مي شود.انسان مي تواند با فكر و نگرش مثبت خود به موفقيت برسد و قانون احتمالات را به نفع خود قوي تر كند و با استفاده از اين قانون، شانس و اقبال خوبي داشته باشد.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-شانس در زندگي، ۴ قانون كليدي براي خوش شانسي در زندگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۷:۲۶:۴۹ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]

برنامه ريزي براي دوران بازنشستگي

برنامه ريزي براي بازنشستگي يكي از ضروري ترين كارهايي است كه هر كسي در دوران جواني خود بايد به آن بيانديشد و براي آن اقداماتي انجام دهد.

بازنشستگي و به دنبال آن سالمندي دوراني است كه همه افراد با آن رو به رو خواهند شد.

بسياري از افراد از اين دوران مي ترسند و براي فرار از آن به سمت كارهاي ديگري مي روند.

بازنشتگي هم مانند دوره هاي ديگر زندگي مزايا و معايب خود را دارد.

بايد از اين دوران بهترين استفاده را بكنيد و آن را تبديل به فرصتي براي زندگي شادتر كنيد.

امروزه چون افراد بيشتر ساعت روز را به كار و فعاليت مي گذرانند برايشان سخت است با دوران بازنشستگي رو به رو شوند.

پس بايد سبك زندگي خود را تغيير دهند كه برايشان سخت و دشوار خواهد بود.

براي دوران بازنشتگي برنامه ريزي داشته باشيد زيرا برنامه ريزي براي اين دوران بسيار موثر است.

دوران بازنشستگي
بازنشستگي مي تواند فرصتي باشد براي كساني كه، كارهاي مورد علاقه خود را به دليل مشغله هاي زندگي و كاري نتوانسته اند انجام دهند.

مي تواند بازنشستگي را شروع دوباره زندگي بدانند و تجربه هاي جديدي را كسب كنند.

بسياري از افراد در سن ميانسالي بازنشست مي شوند و به آن ها احساس پيري دست مي دهد و به افسردگي بعد از بازنشستگي دچار مي شوند.

افرادي هستند كه وقتي بازنشست شدند خود را سالمند مي پندارند و احساس مي كنند كه نبايد كاري را انجام دهند.

اين افراد به دليل نداشتن سرگرمي، افسرده مي شوند. وعواملي مانند كم شدن روابط اجتماعي، ازدواج و نبود بچه ها در خانه باعث مي شود تنهاتر شوند و ناراحتي آن ها بيشتر مي شود.

سندروم آشيانه خالي يكي از اختلالاتي است كه در اين دوران به سراغ آن ها مي آيد.

چون ارتباط و صميميت هر روزه اي كه وجود داشته كمتر مي‌شود و احساس تنهايي در فرد ايجاد مي‌كند.

افراد ممكن است احساسي از پريشاني را تجربه كنند به اين علت كه فكر مي‌كنند زندگي عناي خود را از دست داده است.

سندروم آشيانه خالي به احساسي از تنهايي اطلاق مي‌شود كه با ترك خانه توسط فرزندان در والدين اتفاق مي‌افتد.

والديني كه عادت كرده‌اند با فرزندان خود تعامل كنند و وقت بگذرانند حالا مجبور مي‌شوند تعامل كمتري داشته باشند و زمان كمتري آن‌ها را ببينند.

در نتيجه دوران بازنشستگي بسيار سخت و دشوار است و قبل از رسيدن به اين دوران بايد برنامه ريزي داشته باشيم كه هنگام بازنشست شدن با مشكلات روحي رو به رو نشويم و تنهايي برايمان غم انگيز نباشد.

بلكه سرگرمي هايي براي خود در نظر بگيريم.

منبع: مركز مشاوره ستاره ايرانيان-برنامه ريزي براي دوران بازنشستگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۳:۵۲ ] [ dr mona ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
قالب وبلاگ
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر